7 mendimet që po ju pengojnë të arrini suksesin

February 26, 2016 0

Pengesa më e madhe mes jush dhe të qenët në kulm të karrierës suaj, jeni vetë ju. Që prej frikës nga dështimi e deri te mospërpjekja sa duhet, janë një seri faktorësh dhe mendimesh që

Kujdes, tani është shkencor rreziku i saj

February 24, 2016 0

Një vendim historik kundër Johnson & Johnson i akuzuar për mos paralajmërimin e klientëve të saj për rreziqet e pudrës. Në Misuri Jackie Fox, i biri i Marvin Salter, gruas së vdekur në vitin 2015

Kush është më e bukur, Malala apo Kardashian?

February 20, 2016 0

Malala Yousafzai dhe Kylie Jenner e familjes Kardashian, mbushën të dyja 18 vjeç, së fundmi. Njëra mori si dhuratë një Ferrari dhe shpenzoi mijëra dollarë, në operacione plastike. Tjetra, u vlerësua me çmimin Nobel për

Foto/ Bëhuni gati. Pranvera po vjen!

February 17, 2016 0

Fjalët e Miranda Priestly tek “Djalli vishet me Prada”, me siguri ju tingëllojnë në vesh çdo pranverë: “Nuk kalon asnjë vit, pa veshje me motive lulesh, në sfilitat më me emër”. Sharmi pranveror i veshjeve

15 SHKURT/ Shën Faustini i beqarëve

February 15, 2016 0

Shën Faustini është festa e beqarëve. Ju propozojmë 10 citate të famshme të letërsisë, dedikuar të gjithë atyre që ende nuk e kanë gjetur shpirtin binjak… Nëse në 14 shkurt festohet Shën Valentini, festa e

Shën Valentin/ Obama, mesazh dashurie për gruan

February 13, 2016 0

Presidenti amerikan Barak Obama, i ftuar në emisionin e Ellen DeGeneres pranoi të bëhej pjesë e një loje në prag të festimit të ditës së Shën Valentinit. Ai regjistroi një mesazh gazmor për gruan e

Më shumë zemra për Shën Valentinin

February 12, 2016 0

Është vetëm një person i cili meriton gjithë dashurinë që keni për të dhënë në këtë Shën Valentin: dhe kjo jeni JU. Mbulohuni në zemra në këtë ditë, nga bluzat me printime zemrash deri tek aksesorët

5 mënyra për t’i dhënë qetësinë shtëpisë suaj

February 8, 2016 0

Kthejeni shtëpinë në hapësirën e fundit qetësuese me këto këshilla të thjeshta dhe mjaft frytdhënse. Nuk keni nevojë për shpenzime të tepruara, as për kohë të çuar dëm, mjafton ndryshimi i disa elemntëve të thjeshtë

Si të përgatisni gurabijet e Dibrës

February 5, 2016 0

Përbërësit: • Sheqer – treçerek gote • Gjalpë i tretur dhe pak vaj – ½ gote • Kos – 1 gotë • Vezë – 2 kokrra • Miell – deri ½ kg (aq sa nevojitet)

Efekti i çokollatës te gratë shtatzëna

February 5, 2016 0

Çokollata mund të sigurojë një shtatzëni me përfitime shëndetësore për çdo grua, pasi ajo ndikon në rritjen e fetusit. Kjo bëhet e ditur nga një studim i publikuar nga gazeta britanike, Daily Mail. Aty thuhet

Si të mbani pastër gojën

February 4, 2016 0

Higjena e varfër orale nuk është vetëm një shqetësim për ata që ju rrethojnë, por edhe për vetë shëndetin tuaj. Përveç erës së keqe të gojës, mungesa e higjenës sjell edhe dëmtim të dhëmbëve e

Ku do ta kaloni Shën Valentinin?

February 3, 2016 0

Ja hotelet më romantike që ju bëjnë të çmendeni. Në qoftë se ju nuk keni probleme të buxhetin dhe kohën, mund t’i dhuroni dashurisë tuaj një qëndrim në hotelin më romantik të botës: është Bucuti

Vendet turistike më të vizituara të Evropës

February 3, 2016 0

Vitin e kaluar Evropa u vizitua nga 582 milionë turistë. Kontinenti tërheq më shumë se gjysmën e të ardhurave prej turistëve nga mbarë globi. Imazhe nga disa prej pikave kryesore turistike më të vizituara. /DW/

1 102 103 104 105