Te bujtina e Kolës, në Valbonë

May 19, 2018 0

 Foto nga Kostandin Poga Nuk e njeh Bujtinën e Kolë Gjonit në Valbonë? Epo ç’pret? Ne dritare.net do të të tregojmë, nëpërmjet fotove të mjeshtrit Kostandin Poga, çfare të pret te Kola! Bujtina e Kolës është

Alba Life, mbrëmje gala në zemër të Nju-Jorkut

May 2, 2018 0

Nga Kozeta Turishta – Nju Jork Me rastin e 10 vjetorit të Shkollës Shqipe dhe televizionit “ Alba Life” ditën e diel u organizua një mbrëmje madhështore në skenën e njohur prestigjioze “ Symphony Space”

Sonila, një artiste shqiptare e flokëve, në Manhattan

April 13, 2018 0

Nga Enkeleda Bodini- dritare.net Historitë e suksesit të femrave shqiptare,  janë të pafundme. Sukseset e tyre numërohen brenda dhe jashtë vendit. Kësaj here sjellim historinë e një parukiere, Sonila Bello Pulaha, e cila ka ndërtuar