Ta shpifën festat? Futi një parashutë në Prilep!

December 15, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Nëse ti që po lexon këtë artikull ke nevojë për kohë që të planifikosh udhëtimin tënd, mua më mjaftojnë 30 minuta. Fundjavën që kaloi u ndodha krejt rastësisht në Prilep të Maqedonisë.

Si e pashë Edi Ramën në Stamboll!

December 4, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Disa prej jush e dinë lidhjen time të ngushtë me Stambollin. Qyteti im i preferuar!  Rastisi që në një prej vizitave të mia, kryeministri Edi Rama hapi ekspozitën e pikturave të tij.

Di një vend, në Tiranë, ku të shkosh për piknik

November 26, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Gjyshen e kam nga Shëngjergji me origjinë dhe shpesh më ka rënë rasti të shkoj për piknik. Me familjen zgjedhim të pushojmë buzë lumit. Bëjmë zgarë e dëgjojmë muzikë. Xhaja im është

Për qejf e shkuar qejfit, tek Aurela Gaçe!

November 21, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Ndryshe nga fundjavat e tjera, kësaj here zgjodha mos të dal në natyrë. Mbase bëra gabim, mbase jo, nuk mund ta them me siguri. Të shtunën dola për ‘jetë note’ në Tiranë.

Lini celularët, shijoni vjeshtën!

November 14, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Stina ime e preferuar është vjeshta, mbase sepse kam lindur në shtator. Këtë mëngjes u zgjova pak më herët se zakonisht. Hëngra mëngjes, bëra dy pare muhabet me mamin dhe u nisa

Llogara/ Eja me mua, te shtegu Çezarit!

November 9, 2017 1

Nga Fjorda Llukmani E dinit që Jul Çezari ka kaluar në Llogara? Unë jo vetëm që nuk e dija për kalimin e tij në Llogara, por as nuk më shkonte në mendje që i ka

Si festohet synetllëku ne Turqi?

November 5, 2017 0

Nga Fiorda Llukmani Zakonet e turqve pas bërjes synet janë shumë të çuditshme, ose më saktë kështu më duken mua. Po ta marrësh hollë hollë, në shqiptarët kemi të njëjtat tradita. Më kujtohet që kur

Di një vend që do të të lërë pa mend

October 22, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Nëse ke kaluar një javë të lodhshme në punë, mënyra më e mirë për t’u  relaksuar është e diela në fshat. Merreni ditën me terezi dhe nisuni për në Pëllumbas. Për të

Të tregoj një surprizë, pas Dajtit!

October 7, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Shëngjergji është një fshat i Tiranës, që ndodhet pas Dajtit. Kur arrin tek trau në parkun e Dajtit duhet të kthehesh në të djathtë për tek gurorja. Pasi kalon guroren do të

Camp Nou, stadiumi i ekipit të zemrës

September 30, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Në qoftë se je në Barcelonë edhe po të jesh tifoz i Real Madritit, Camp Nou nuk duhet humbur.  Megjithëse nuk jam nga ato tifozet e çmendura, mezi po prisja të shikoja

E dini ku është “Plazhi i Kleopatrës”?

September 27, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Alanya është provincë e qytetit të Antalyas. Shumë shqiptarë e njohin Alanyan për resorted që zgjedhin të pushojnë gjatë verës me paketat turistike. Por, cilat janë pikat kryesore turistike të Alanyas? Në

Vizitë në mendjen e mjeshtrit Salvador Dali

September 21, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Hera e parë që dëgjova për piktorin Salvador Dali ishte kur mbërrita në lagjen e tij. Shtëpia dhe muzeu i Dalisë ndodhen në Figueres, një qytezë dy orë larg Barcelonës. Shumë entuziast,

1 2 3 4