Uau, uau, ç’më panë sytë në Shirokë!

February 22, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Fundjavën që kaloi pata disa udhëtime lart e poshtë nëpër Shqipëri, që çdo ditë e më shumë më bëjnë ta vlerësoj natyrën e bukuritë që kemi. Fatkeqësisht veriun se njoh mirë. Shkodrën

Kopshti i Pallatit të Brigadave është wow!

February 5, 2018 2

Nga Fjorda Llukmani Hera e parë që vizitoj kopshtin më të bukur në Shqipëri dhe jam akoma WOW! Pallati i Brigadave është padyshim më i bukuri i ndërtuar, për nga aritektura mjedisore. Koha mbajti mirë

Ç’u ke bërë rosave, mor Lali Eri?!

January 29, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani U bë kohë që s’më ka rënë rruga e fundjavës nga Liqeni i Tiranës, pasi kam pasur gjithmonë diçka për të bërë. Këtë të diel, pasi u zgjuam nga 12 orë festime

Kur bie shi në Tiranë, mbathja në Qerret!

January 21, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Ditët më të shëmtuara në Tiranë janë padyshim ato me shi. Aktivitetet që mund të bësh janë të pakta dhe çik si zor t’i nxjerrësh njerëzit nga shtëpia, sepse të gjithë përtojnë.

Po kërkon burrë, në Tiranë, shko te +39!

January 15, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Në Tiranë ka aq shumë vende për të pirë një gotë në fundjavë, sa nuk di kë bar të zgjedhësh. Këtë fundjavë vendosa të sfidoj veten duke shkuar në një club fancy.

Si e takoi Fjorda, Princeshë Sissin, në Vjenë!

January 9, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Kisha dëgjuar e lexuar lloj e soj historish për haremet e sulltanëve dhe mbretërve, por për një princeshë më dukej pak e çuditshme. Ja pra që paska qenë njëra në Vjenë me

Si më gjeti Viti i Ri në Lin!

January 3, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Shumë ndryshe nga rrethi im shoqëror, për të festuar ndërrimin e viteve vendosa mos të dilja për jetë nate. Nuk besoj se kam humbur diçka që se kam bërë herë tjetër, kështu

Ç’më panë sytë, në Vienë, që ç’të them!

December 17, 2017 0

Nga Fjorda Llukmani Disa prej jush më gjykuan për faktin që e krahasova sheshin në Tiranë me marketin e Krishtlindjeve në Vienë. Sa për informacion, doja t’u shpjegoja që dhe në Tiranë ka goxha atmosferë

1 2 3 4