Gjiri më i bukur, që më kanë parë sytë!

June 6, 2018 1

Nga Fjorda Llukmani Gjiri më i bukur që më kanë zënë sytë ndonjëherë, është i Gramës. Sa herë publikohej në rrjetet sociale mendoja ,“A thua është aq bukur sa duket?”  Dhe në fakt është, madje

U bëra dhe eksperte e midhjes tani!

May 17, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Ksamili është ndër destinacionet kryesore të turistëve gjatë verës. Për herë të parë e kemi vizituar si familje, kur isha 8 vjeçe. Atëherë ishte koha, ku dukej bukur si në fotografitë e

Ju ftoj në shtëpinë e Enverit!

May 11, 2018 0

 Nga Fjorda Llukmani Këto ditë vizitova ekspozitën më të veçantë që kisha parë ndonjëherë në Shqipëri. Paskemi pasur 14 shekuj të ruajtur mirë ekzemplarë origjinalë të Kuranit dhe Ungjillit, të gjendura në Gjirokastër, Berat, Shkodër

S’di ku të shkosh në Tiranë? Ta tregon Fjorda!

May 8, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Fundjavat më pëlqen t’i kaloj më shumë duke udhëtuar, ose marrë pjesë në një aktivitet interesant, ose duke u harbuar me alkool, nëpër klube. Por kur ka evente ndryshe, unë s’ka shans

Goca, nisi plazhi në Dhërmi!

April 23, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Siç duket vapa e madhe u bë sebep që unë dhe shumë të tjerë ta fillojmë plazhin javën e parë të prillit. Çuditërisht në Drimadhes takova goxha fytyra të njohura të Tiranës.

Ueee goca, i keni parë këta çunat nga Ulqini?

March 25, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Me trevat shqiptare s’jam njohur kurrë nga afër. Vetëm fjalë të dëgjuara nga njerëzit dhe çfarë na kanë mësuar në shkollë. Këtë herë pata trajnim njëjavor në Ulqin. Bashkimi Evropian ka një

Uau, uau, ç’më panë sytë në Shirokë!

February 22, 2018 0

Nga Fjorda Llukmani Fundjavën që kaloi pata disa udhëtime lart e poshtë nëpër Shqipëri, që çdo ditë e më shumë më bëjnë ta vlerësoj natyrën e bukuritë që kemi. Fatkeqësisht veriun se njoh mirë. Shkodrën

1 2 3