Merkel kundër Thaçit: Nuk ka ndryshim kufijsh në Ballkan

August 13, 2018 0

Kancelaria gjermane Angela Merkel është shprehur kundër idesë për ndryshim kufijsh. Kështu ajo ka kundërshtuar prerë propozimin e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Merkel tha, gjatë një takimi me kryeministrin e Bosnjës e Hercegovinës,  se

Nëna e Meghan Markle së shpejti pranë të bijës

August 12, 2018 0

Nëna e Meghan Markle është gati të shkojë pranë të bijës, të paktën kështu thuhet lartë e poshtë. Sipas Daily Mail, nëna e Meghan, Dorina Ragland po bën përgatitjet për të shkuar në Britani. Doria

Dhimbje, ndarje, urrejtje, 4 histori të mrekullueshme dashurie

August 11, 2018 0

Sulmet terroriste në mbarë botën, rritja e së djathtës ekstreme në Evropë, skllavëria seksuale në Spanjë e ngjarje të tjera të tmerrshme në mbarë botën, futën fororeporteren francezo-amerikane Stefania Rousselle në një stres dhe dëshpërim

455 të plagosur në protestat anti-qeveritare në Rumani

August 11, 2018 0

Të paktën 455 persona janë  plagosur në Rumani, aty ku nga data 10 gusht kanë nisur protestat masive anti-qeveritare. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e qeverisë për shkak të disa ligjeve që për qytetarët e vështirësojnë ndjekjen

1 2 3 4 5 285