Kim Jong, diktatori i çmendur pas parasë dhe luksit

February 3, 2016 0

Kim Jong-un mund të jetë një lider suprem, por njëkohësisht ai është edhe më i urryeri në glob. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha për supremacinë e tij. Lideri koreano-verior është një ndër njerëzit më

Indi/ Fëmijët që duken si pleq

February 2, 2016 0

Një vëlla dhe motër në Indi vuajnë nga një gjendje e rrallë që i bën ata të duken shumë vite më të vjetër – njëlloj si Brad Pitt në rolin e Benjamin Button. Keshav Kumar,

Janullatos në CNN: Varfëria, dhuna më e madhe

January 31, 2016 0

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse shqiptare, Anastas Janullatos, në një intervistë për filialin e “CNN” në Greqi, ka folur rreth problematikave aktuale globale dhe mënyrën sesi po i përballon Perëndimi. Duke iu referuar krizës së refugjatëve,

Mjeku indian punon falas për lindjen e bebeve femra

January 31, 2016 0

Mjeku indian Rakh ka tashmë një mision të veçantë në shpëtimin e femrës. Ai ofron falas në spitalin e tij lindjen e fëmijëve femra. “Rakh e quan këtë “kontribut i vogël” në një shoqëri tradicionale

Deri në prefiks

January 30, 2016 0

Nga Elvis Hoxha Nuk e di se kush mund të na tregojë fundin e drejtimit për nga Beogradi të Qeverisë së Kosovës. Natyrisht që ekzistojnë në Kosovë ata njerëz që mund të na e tregojnë

Vrasësi me snajper që po vret terroristët

January 30, 2016 0

Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të Shtetit Islamik në qytetin libian Sirte, janë ekzekutuar nga një distancë e largët. Përflitet se është një snajper misterioz, që u është vënë pas terroristëve. Siç raporton gazeta

Një refugjat do të mbajë pishtarin olimpik në Athinë

January 29, 2016 0

Kreu i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, ka deklaruar se flaka për Lojërat Olimpike 2016 në Rio de Zhaneiro do të kalojë nëpër një kamp refugjatësh në Athinë. Gjatë një vizite në kampin e refugjatëve

Pesimizëm në Davos

January 27, 2016 0

Nga Andreas Becker, Deutsche Welle Kriza e refugjatëve, terrori, rritja e dobët ekonomike – në Forumin Botëror Ekonomik në Davos, politikanë të lartë europianë diskutuan mbi sfidat e mëdha të Europës aktualisht. Sipas Andreas Becker,

1 255 256 257 258