Serbia: Nuk do të lejojmë që Kosova të krijojë ushtri

Prill 23, 2018 0

Ministria e Mbrojtjes serbe, ka publikuar Draftin e Strategjisë së Mbrojtjes, i cili thotë se,Serbia do të vazhdojë bashkëpunimin e saj me NATO-n dhe organizatat e Traktatit të Sigurisë Kolektive, si një vend ushtarak. Një

Muzikë dhe propagandë, Koreja e Jugut fik altoparlantët

Prill 23, 2018 0

Ushtria e Koresë së Jugut, njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne, se ka fikur altoparlantët, për t’i dhënë fund kështu propagandës së tyre militante ndaj Koresë së Veriut. Këto altoparlantë, të instaluar përgjatë kufirit mes

Nuk do ta besoni, çfarë i ndodhi nobelistes rumune!

Prill 22, 2018 0

Nobelistja e letërsisë, Herta Müller është pezulluar si anëtare nga Shoqata e Shkrimtarëve Rumunë. Por sipas saj, ajo asnjëherë nuk ka qenë anëtare. Një çështje politike me pasoja. Tingëllon si një nga anekdotat e radios

1 2 3 237