Portieri i Egjiptit refuzon trofeun për fenë

June 16, 2018 0

Mohamed   El-Shenau ka befasuar teksa ka refuzuar trofeun si lojtari më i mirë i ndeshjes pas takimit me Uruguain. Shkak për refuzimin e trofeut është bërë sepse kompania që e sponsorizon është një kompani birre

Nga Skënderbeu, Ilir Daja shkon tek Flamurtari

June 16, 2018 0

Ish-trajneri i Skënderbeut Ilir Daja pritet që në javët në vijim të zyrtarizohet si trajner i Flamurtarit, shkruan Panorama. Pritet që trajneri i ri të marrë detyrën zyrtarisht në nisje të javës që vjen, ndërsa

Fiton Franca, gjelat mposhtin Australinë

June 16, 2018 0

Franca në fund të ndeshjes ka mundur të shënoj golin e fitores. “Gjelat” mposhtën me shifrat e ngushta 2-1 kombëtaren e “kangurëve”. Golat për kombëtaren franceze u shënuan nga Griemzann dhe Pogba ndërsa goli i

Russi 2018/ Vjehrri dhe dhëndri luajnë bashkë në Botëror

June 15, 2018 0

Si asnjëherë më parë, kampionati botëror “Rusi 2018” sjell një statistikë vërtet speciale. Vjehërr e dhëndër luajnë bashkë te një ekip. Portieri 45 vjeçar i Egjiptit, Esam El-Hadari, është vjehhri i futbollistit Kahraba, i cili

1 2 3 4 5 210