Johan Krojf, profili i një të përjetshmi

March 24, 2016 0

Johannes Hendrikus Cruyff (Johan Krojf) ka lindur dy vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, më 25 prill 1947, në kryeqytetin e Hollandës, Amsterdam. Ai ndërroi jetë sot në moshën 68-vjeçare. Holandezi, i konsideruar

Ja kur do të luhet finalja e madhe!

March 22, 2016 0

Federata italiane e futbollit ka vendosur datën e finales së Kupës. Juventusi dhe Milani do të ndeshen më 21 maj nga ora 20:45. Zonja e Vjetër e eliminoi Interin pas penalltive në gjysmëfinale, ndërsa kuqezinjtë

Video/ Lionel Messi i thyen dorën tifozes

March 22, 2016 0

Lionel Messi ka goditur rëndë një tifoze pas portës, aq sai ka thyer dorën. Goditja e tij me të majtën shkon jashtë dhe një vajzë pas porte tenton me dorë të devijojë topin e goditur nga

Të zgjedhurit e De Biazit për miqësoret

March 21, 2016 0

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka bërë gati listën e futbollistëve për dy miqësoret që do të luhen ndaj Austrisë dhe Luksemburgut (më 26 dhe 29 mars). Edhe pse De Biazi

Pamje të frikshme përtej rrezikut./Video

March 21, 2016 0

Nuk është e këshillueshme të shikohet nga ata që vuajnë nga zemra, marrja e mëndve ose lartësitë. Janë pamje emocionuese të një zbritjeje,  ku duhet mbajtur fryma, me ski nëpër faqet gati vertikale të malit

Skënderbeu dhe Partizani, kryesojnë në javën e 27

March 20, 2016 0

Dy ekipet në kategorinë Superiore që kërkojnë të fitojnë kampionatin, Skënderbeu dhe Partizani, kanë arritur të marrin pikët e plota. Korçarët arritën të mposhtin Flamurtarin, me rezultatin 5-1. Radas ishte autor i golit të parë

Hidhet shorteu i Champions League. Ja cilat janë përballjet!

March 18, 2016 0

Barcelona, Real Madrid, Bayern Munich, Atletico Madrid, Paris Saint-Germain, Manchester City, Benfica dhe Wolfsburg janë skuadrat çerekfinaliste në Ligën e Kampionëve. Në ora 12:00 u hodh shorti dhe nga goglat dolën bërballjet e mëposhtme. Një

FIFA nis betejën me të korruptuarit

March 16, 2016 0

Presidenti i sapozgjedhur i FIFA-s, Gianni Infantino nis betejën me të korruptuarit duke hedhur hapin e parë. Në një dokument dërguar autoriteve amerikane qeveria e futbollit botëror kërkon dëmshpërblim nga ish-zyrtarët e saj që akuzohen

Bajerni i kërkon ndjesë Juventusit

March 16, 2016 0

Bayern Munich ka publikuar një “tweet”, me shije shumë të keqe, drejtuar Juventusit në prag të ndeshjes së kthimit të 1/16 finale të Ligës së Kampioneve. Publikimi në faqen e Bayern Munich , “Këtu është fundi” (Qui

Foto/ Një shembull nga futbolli shqiptar

March 15, 2016 0

Partizani dhe Skënderbeu kanë zhvilluar një ndeshje që do mbahet mend gjatë. Ndeshja u mbyll me barazimin 1-1 por secili ekip shfaqi një nivel të lartë të furbollit shqiptar. Nuk mbetën pas as tifozët duke dhënë

1 225 226 227 228 229 231