Partizani-Skënderbeu, një sfidë për kampion

March 14, 2016 0

 Sot në “Qemal Stafa”, në orën 19:00, një përballje e rëndësishme mes Skëndërbeut kryesues dhe Partizanit të vendit të dytë. Java e 26 e Kategorisë Superiore mbyllet me këtë ndeshje ende larg fundit të kampionatit,

Një fanellë për presidentin

March 12, 2016 0

Presidentit të Republikës, Bujar Nishani ka marrë një dhuratë të veçantë gjatë vizitës në Azerbajxhan. Ansi Agolli është një ndër futbollistët kryesorë të Qarabag, skuadra më e njohur e Azerbajxhanit i ka bërë dhuratë fanellën

Gianni De Biasi, “Nderi i Kombit në Futboll”

March 11, 2016 0

Federata Shqiptare e Futbollit  i ka dhënë trajnerit të kombëtares, Gianni De Biasi, çmimin më të madh, “Nderi i Kombit në Futboll”. Para De Biasit, ky vlerësim i lartë i është bërë edhe një prej

Hakmerret Ibrahimoviç ndaj tifozëve të Chelsea-t

March 10, 2016 0

Tifozët e Chelsea-t e ngacmuan Zlatan Ibrahimovicin gjatë ndeshjes që skuadra e tyre luajti në “Stamford Bridge” ndaj Paris Saint Germain, e vlefshme për 1/8 e Champions League. Pasi në minutat e para të ndeshjes

Zidane e pranon: Ronaldo është më i mirë se unë

March 6, 2016 0

Zinedine Zidane ka lavdëruar Cristiano Ronaldon pas katër golave që shënoi ndaj Celta Vigos. Real Madridi ka bërë një paraqitje të shkëlqyer ndaj Celta Vigos, duke e mposhtur me rezultat të thellë 7 me 1,

Foto/ Ngritja dhe rënia e ‘pedofilit’ Adam Johnson

March 3, 2016 0

Adam Johnson, lojtari i me Manchester City dhe kombëtares së Anglisë, është shpallur fajtor për ngacmim seksual ndaj një të miture dhe do të përfundojë në burg. Johnson ishte një ndër futbollistët më premtues anglezë

1 205 206 207 208 209 210