Brexit/ Jep dorëheqje tjetër ministër në Mbretërinë e Bashkuar!

Ministri i Transporteve, i Mbretërisë së Bashkuar Jo Johnson, ka dhënë dorëheqje nga posti, duke kundërshtuar Brexit-in e kryeministres Theresa May.

Jo Johnson, i cili është vallai i Boris Johnson, tha se marrëveshja aktuale mes Londrës dhe Brukselit është një gabim i tmerrshëm.

Ministri i larguar argumentoi se Britania është në prag të një krize të madhe që nga Lufta e Dytë Botërore.

LEXO DHE :  Tifozët kundër Panuçit, e shajnë në italisht

Jo Johnson votoi për të qëndruar në BE në referendumin e 2016, ndërsa vëllai i tij Boris, i cili u largua si sekretar i jashtëm në korrik, ishte për një Brexit të shpejtë dhe pa kompromise me BE./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.