Botërori i 2026, zbulohet për kë votoi Shqipëria

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 2 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë. Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, kundrejt 65 votave në favor të shtetit afrikan afrikan.

LEXO DHE :  Rrëfehet baba Mondi: Kam shkuar 6 muaj me lopë

Boterori

Mes 2 kandidaturave, Shqipëria votoi për Markun, që të ishte ai organizuesi i Botërorit të vitit 2026, por me sa duket vota e Shqipërisë ka shkuar dëm./D.M-Dritare.net

Votat

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.