Bllokimi i rrugës/ 9 grekë të shoqëruar, Dule shkon në polici

Pas varrimit të sotëm të Kostantinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, disa grekë kanë bllokuar për 10 minuta aksin Gjirokastër-Kakavijë.

Në lidhje me këtë bllokim, deri më tani janë shoqëruar 9 persona mes tyre edhe Babis Karathano, pjesë e Agimit të Artë.

LEXO DHE :  Alarmi. Insektet në rritje/ Evropa po rrezikon përhapjen e sëmundjeve tropikale

“Panorama” raporton se grekët po verefikohen në polici, ndërsa për të kërkuar sqarime në komisariat ka shkuar edhe deputeti Vangjel Dule./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.