Blerta u nda nga jeta një vit më parë, ja pengu i vëllait të saj!

Blerta Pepa humbi jetën një vit më parë në moshën 16 vjeçare gjatë një ndërhyrjeje në gju.

Vëllezërit e saj kanë qenë sot të ftuar në emisionin e mëngjesit në “A1 Report”, ku kanë folur për ndarjen e dhimbshme nga jeta të motrës së tyre.

Dy ditë më parë vëllezërit e Blertës publikuan edhe klipin e këngës së tyre “Si ta pranoj”, dedikuar humbjes së të motrës.

Gjatë intervistës, Ermal Pepa ka ndarë me shikuesit pengun e tij më të madh, dëshirën që nuk mundi t’i plotësonte Blertës përpara se të futej në sallën e operacionit.

“Një natë para se të ndërronte jetë kam qenë duke punuar deri vonë, se koncertet zgjasin deri në orët e para të mëngjesit. Nuk fjeta punë por shkova direkt në spital dhe kam ndenjur atje gjithë ditën, deri rreth orës 6 pasdite. Ngaqë nuk po futej në operacion, i kërkoj Blertë të shkoj pak në shtëpi sepse isha shumë i lodhur.

LEXO DHE :  Gjithçka për Notre Dame, asgjë për të varfërit, gaz lotsjellës e dhunë në Paris

Ajo sikur ta ndiente filloi të qante dhe të më thoshtë të mos shkoja. Unë isha shumë keq dhe i kërkova të shkoja vetëm për të bërë një dush. Kjo gjë më ka ngelur në mendje, sepse nuk arrita ta takoj për herë të fundit,” ka treguar Ermal Pepa. V.d/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.