Bien temperaturat në fundjavë, ja si do të jetë moti!

Fundjava vjen me temperature më të ulta, krahasuar me ditën e sotme ku në mesditë ato kanë shkuar deri në 37 gradë celsius. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së shtunë dhe të diel temperaturat do të bien me katër gradë. Pra, do të qëndrojnë në 33 gradë celsius. E njëjta situatë pritet edhe në ditët në vijim. Megjithatë sinoptikanët shpjegojnë se këto do të jenë vetëm disa luhatje të lehta të temperaturave, pasi i nxehti do të vijojë të ndihet. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Këto janë pijet që nuk dëmtojnë shëndetin e diabetikëve!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.