Berisha poston videon: Një mirëmëngjesi nga një fermer kavajas për piktorin

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka postuar mëngjesin e sotëm një video të një fermeri nga Kavaja, që punon tokën me gomar.

“Një mirëmëngjesi nga një fermer kavajas për piktorin dështak”, shkruan Berisha.
Fermeri tregon se nuk e punon dot tokën me mjetë të tjera buqësore, pasi ato kushtojnë shtrenjtë dhe ai nuk punon.

“Ku ti gjej unë, ku po punoj. toka nuk nxjerr veten e vet”, thotë ai. Ndërsa personi që filmon e pyet a ka ujë toka, fermeri thotë se s’ka ujë për vete. “Çfarë shteti, ku ka shtet këtu. Shteti është për vete nuk është për ne, nuk është për popullin. Shteti do taksa, do tatime”, –shprehet fermeri.

LEXO DHE :  Me 20 mijë lekë bëhesh ish-i përndjekur dhe mund të aplikosh edhe për azil

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.