Berisha: Ekstremistët grekë përdhosën Shqipërinë, varrosën me parulla luftënxitëse Kacifasin

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka reaguar pas varrimit të Konstantinos Kacifas, dhe thirrjet anti-shqiptare gjatë përcjelljes për në banesën e fundit të 35 vejeçarit.

Berisha shkruan se ekstremistët grekë përcollën Kacifasin me parulla luftënxitëse, dhe nënon gjuhën e përdorur nga ta.

“Ekstremiste te terbuar grek perdhosin territorin shqiptar!

Te dashur miq, sot grupe ekstremistesh grek, raciste primitiv antishqiptare perdhosen territorin e Republikes se Shqiperise. Ata varrosen me parulla luftenxitese, raciste, antishqiptare, vorioepiriote ekstremistin Kacifas, i cili u vra ne nje perpjekje te armatosur me policine shqiptare.

LEXO DHE :  Pashkët, ja pse data ndryshon çdo vit!

Denoj me ashpersine me te madhe aktin primitiv te shfrytezimit te nje procesioni mortor nga ekstremiste, fanatike per qellime raciste dhe antishqiptare.

Denoj heshtjen para ketij akti perdhoses te territorit shqiptar te autoriteteve zyrtare te Athines dhe Tiranes, te cilat me qendrimet e tyre te papergjegjshme dhe histerike nxiten kete akt te shemtuar, nderkombetarisht te denueshem dhe qe sot heshtin per turpin e tyre. sb”-shkruan Berisha./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.