Basha paralajmëron: Në orët në vijim zbulohet struktura e plotë mafioze e shtetit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vijuar fjalen e tij live ne FB, nga foltorja e Kuvendit,pasi senca është ndërprerë nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi

Basha ka paralajmëruar se shumë shpjtë do të dalë e plotë struktura e plotë mafioze e strukturës së qeverisë Rama.

“Ky është moment vendimtar, e sotmja do nxjerrë zbuluar në orët në vijim strukturën e plotë mafioze të shtetit të Ramës. Largimi i kontrolluar i Agron Xhafajt është pjesë e asaj skeme, tregon se opozita kishte të drejtë, ishte denoncimi ynë, por edhe duke e çuar në Itali, e shpëtojnë nga ndjekja penale në Shqipëri, krijojnë alibi për të mos nisur hetimin. Kamikazja Arta Marku e Donika Prela që e lanë të largohej janë skandaloze, nëse ndaj tij ka filluar hetimi ai nuk duhej lënë të largohej, nëse jo, pse nuk ka filluar hetim dyshja kamikazë Marku-Prela”-tha Basha.”, tha Basha. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Profesori i Universitetit Cornell, Eswar Prasad: Kjo mënyrë e re do të lejonte bankat qendrore të ishin të rëndësishme

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.