Banorët e Orikumit futen me forcë në Këshillin Bashkiak të Vlorës

Banorëve e Orikumit dhe të lagjes “Kushtrimi”protestuan gjatë  mbledhjes së  Këshillit Bashkiak të Vlorës.  Me pankarta në duar banorët e Orikumit kanë ngritur zërin për të protestuar për të drejtën e tyre për të pasur ujë dhe energji pa ndërprerje.

Banorët e lagjes Kushtrimi kërkuan edhe  dëmshpërblimet për banesat e prishura për ndërtimin e rrugës që lidh transballkaniken me Autostradën Levan Vlorë.

LEXO DHE :  Manastirliu i përgjigjet Vasilit: Ka ikur koha, kur në Ministri shpikeshin viruse për të blerë vaksina të skaduara

Banorët kanë në duar letra  ku shkruajne: “Dritan Leli na gënjeu! Edi Rama na gënjeu!”

Banorët e Orikumit kanë shkuar në bashki janë futur brenda  dhe kanë ndërprerë mbledhjen e Këshillit Bashkiak. V.D/Dritare.net/

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.