Audiopërgjimi/ Sot dëshmojnë në Prokurori deputetët e PD

Organi i akuzës i ka dërguar kërkesë për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit, një ditë më parë, vetëm pak orë pasi kryeministri Rama deklaroi se audio-përgjimi nuk është atotentik.

LEXO DHE :  Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, pritet nga Meta

Ata pritet të dëshmojnë në Prokurori sot në orën 10:30 për të dhënë sqarime në lidhje me autencitetin e video-përgjimit.

Vëllai i ministrit, Agron Xhafaj, ka bërë gjithashtu një kallëzim penale ndaj tyre, pasi pretendon se ata kanë sajuar provat. V.D/Dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.