Audiopërgjimi/ Sot dëshmojnë në Prokurori deputetët e PD

Organi i akuzës i ka dërguar kërkesë për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit, një ditë më parë, vetëm pak orë pasi kryeministri Rama deklaroi se audio-përgjimi nuk është atotentik.

LEXO DHE :  Mashtronte njerëzit, Prokuroria kërkon 15 vjet burg për stomatologen Olesia Duka

Ata pritet të dëshmojnë në Prokurori sot në orën 10:30 për të dhënë sqarime në lidhje me autencitetin e video-përgjimit.

Vëllai i ministrit, Agron Xhafaj, ka bërë gjithashtu një kallëzim penale ndaj tyre, pasi pretendon se ata kanë sajuar provat. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.