Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanët politikë si meritojnë shpjegimet

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë publikisht.

Ndonëse kjo e sotmja ka qenë një ditë e ngjeshur, pasi zhvilloi një takim me Ramën në Kryeministri, apo dhe në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare në Presidencë, Xhafaj paralajmëroi një konferencë për mediat. Që në nisje të fjalës së tij ai hodhi poshtë çdo akuzë që opozita prej ditësh ka lëshuar ndaj tij. Ai tha se shume kane folur keto dite ne emer te ligjit dhe moralit pas nje raporti nga autoritetet italiane per vellain e tij. Xhafaj tha se shume jane rrekur te tregojne ligjin dhe moralin.

LEXO DHE :  Si t'i largoni parazitët nga shtëpia, vetëm me një qese çaji!

“Sharlatanë politikë si meritojnë shpjegimet “, tha Xhafaj./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.