Audiopërgjimi i PD/ Prokuroria nis hetimin ndaj dëshmitarit X

Ditën e sotme, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin për kallëzim të rremë ndaj dëshmitarit X, të identifikuar ditën e djeshme si, Albert Veliu.  Ky hetim i nisur ndaj tij, vjen fill pas kallëzimit penal që i bëri vëllai i ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, i cili pretendon se, në audiopërgjimin e publikuar nga PD-ja, nuk është zëri i tij.

LEXO DHE :  Sara feston ditëlindjen. Ja torta që zgjodhi Lori për të motrën!

Gjatë marrjes në pyetje nga prokuroria, ditën e djeshme, Veliu ka konfirmuar gjithçka që  është thënë në video.

“Bashkëpunëtori X’, ose Albert Veliu, u mor në pyetje dje nga prokurori, Genci Qana./K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.