Atentatori i Azem Hajdarit shpallet Qytetar Nderi, Rama: Turp!

Këshilli Bashkiak i Hasit ka votuar ditën e sotme me 13 vota pro që ish-deputeti i PS-së Gafur Mazreku të  shpallet Qytetar Nderi i Hasit.

Mazreku ka qëlluar në ambientet e kuvendit në vitin 1997 ish-deputetin demokrat Azem Hajdari.

Mbledhjen e kanë bojkotuar këshilltarët e djathtë.

Propozimi është bërë nga kryebashkiaku socialist Adem Lala dhe është kundërshtuar më herët nga PD.

Mbi këtë vendim ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit Parlamentar të PS, duke e quajtur vendimin një turp.

LEXO DHE :  Champions League/ Përfundojnë 6 takimet, 21 gola,  ja rezultatet!

“Çfarë janë këta këshilltarë që bëjnë këto propozime, janë bërë pa na pyetur ne. Mazreku nuk duhej propozuar, turp!” është shprehur Rama.

Kujtojmë se Dritare.net ka qenë një ndër mediat e para që ka publikuar projekt-vendimin e propozuar nga Adem Lala./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.