Artisti i Popullit, Reshat Arbana i lutet Veliajt që teatri të mbetet aty ku është

Gjatë dëgjesës që Erion Veliaj po zhvillon me artistët e Teatrit Kombëtar, fjalën e ka marrë edhe Artisti i Popullit Reshat Arbana, i cili në fjalën e tij i ka kërkuar Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro dhe Erion Veliaj të mos i prekin asnjë centimetër teatrit ekzistues. Ai tha më përulje tha se kjo çështje nuk ka pse të bëhet kaq e madhe, por të bëhet puna me ndershmëri, pasi edhe vetë artistët i dinë se sa shtylla ka ai tetar.V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Sherr mes të rinjve në Vlorë, një i plagosur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.