Arrestohen disa zyrtarë, të përfshirë në kontrabandë makinash luksoze

 

Policia e Tiranës ka vënë në pranga disa persona që merreshin me trafikim te makinave luksoze.

Sipas organit të akuzës, personat e arrestuar mes të cilëve dhe zyrtarë fusnin këto makina, të vitit të prodhimit 2015, duke shmangur vlerën e doganës.

Kështu pas një hetimi disa mujor të prokurorëve të strukturës së posaçme, Forca e Ligjit janë arrestuar

Elison Shehaj, lindur në Ballsh-Fier dhe banues në Tiranë, i dyshuar për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”. Ky shtetas ka pasur pozicion pune specialist i regjistrimit të mjeteve në DRSHTR-Tiranë.

Mirjan Driza, lindur dhe banues në Durrës, i dyshuar për veprat penale “Shpërdorim detyre” Ky shtetas ka pozicionin e agjentit doganor në agjencinë doganore “Laura One”, Durrës.

LEXO DHE :  Rama ikën nga Universiteti i Elbasanit: Ngujohuni me Besën deri nesër

Xhani Rama, lindur dhe banues në Durrës, i dyshuar për veprat penale “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”

Ervin Demiraj, lindur në Fier dhe banues në Tiranë, i dyshuar për veprat penale “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”.

Aurel Karaj, lindur në Tiranë dhe banues në Kodër-Kamëz, i dyshuar për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjerë në bashkëpunim”.

Po ashtu tre persona të tjerë janë shpallu në këkrim nga policia.V.D/Dritare.net

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.