Ambasadori i BE për integrimin: Evropa dhe Shqipëria, më afër se kurrë

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori i BE-së, në Shqipëri, Luigi Soreca ka thënë se, Shqipëria dhe Evropa janë më afër se kurrë njëra-tjetrës. Por sipas Sorecës është jetike që Shqipëria të qëndrojë e fokusuar në prioritetet kyçe dhe reformat.

“Rruga për BE e Shqipërisë është vendosur. Shqipëria dhe Europa janë sot më afër se kurrë. Por është jetike që Shqipëria të qëndrojë e fokusuar në prioritetet kyçe dhe reformat. Dialogu ndërpartiak është jetik në interes të gjithë qytetarëve shqiptarë.”,- tha Soreca./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Juventus, kampion për të tetin vit rradhazi në Itali

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.