Ahmetaj: Shqipëria vendi me shifrën me të ulët të papunësisë te të rinjtë

Ministri i Ekonomisë dhe Financa Arben Ahmetaj në një konferencë për shtyp ka folur për rritjen ekonomike të vendit. Ndër të tjera Ahmetaj ka dhënë se Shqipëria ka numrin më të ulët të të rinjve të papunë. Po ashtu Ahmetaj tha se ekonomia po kalon një klimë të mirë dhe papunësia është ulur në tërësi. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Librazhd / Autobusi përplaset dhe del nga rruga, Policia: Nuk ka të lënduar

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.