A do të takohet Rama me Trump në Bruksel? Ja çfarë shkruan kryeministri!

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, i thirrur nga shefja e politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federika Mogerini. Mbrëmjen e së mërkurës, ai ka zhvilluar një darkë me kryeministrat e tjerë të Ballkanit. Rama shkruan se takime të rëndësishme e presin edhe ditën e sotme.

“Dhe ju uroj një ditë të mbarë nga Brukseli ku pas takimeve mbrëmë, me Përfaqësuesen e Lartë të BE, Mogherini dhe liderët e Ballkanit Perëndimor për perspektivën europianeve të vendeve tona, vijon sot takimi me Krerët e Shteteve dhe Qeverive të vendeve anëtare të NATO­s, me Presidentin Trump, Kancelaren Merkel, Mbretin e Belgjikës dhe personalitete të tjera”­ shkruan Rama.

LEXO DHE :  Hahn: Forcat politike në Shqipëri të punojnë për reformat

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.