A do të jepet Butrinti me koncesion? Klosi: As nuk do ta mendoja

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila u pyet nëse parkut arkeologjik i Butrinit do të jepet me koncesion.

Klosi: Butrinti është një pasuri e UNESCO-s që monitorohet rreptësisht nga struktura të specializuara. Besoj që keni informacion të gabuar. Nuk do ta mendoja që të kishim një koncesion që të menaxhojë parkun e Butrintit. Mund të ketë një shërbim ekstra. Butrinti është sajt i UNESCO-s dhe është super i kontrolluar./oranews/

LEXO DHE :  Pse nuk ke gjetur një burrë të mirë? Ja si i përgjigjet Iva Tico, komentuesit!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.