8 mënyra, si puthja ju bën më të fuqishëm

Të puthësh nuk është vetëm diçka sensuale, pasionante, por edhe ju bën edhe më të fortë mendërisht dhe fizikisht. Në artikullin që, dritare.net sjell për ju do të shikoni se, sa mirë i bën puthja organizmit dhe se, duhet ta ushtroni më shumë këtë akt.

LEXO DHE :  Balla tregon se e njeh Begon prej vitit 2014, Salianji: Gënjen, ja dokumentet!

1- Puthja rrit imunitetin

Përveçse zgjon pasionet më të mëdha, puthja mbron dhe imunitetin. Forcon gjendjen emocionale, trupin dhe mban larg sëmundjet.

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë. / Përshtati: Kadrije Çako/ Dritare.net

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.