6 gjërat që i dinim të rrezikshme për shëndetin, por që s’janë!

Mos ndoshta, ndiheni në dyshim për të bërë ose jo ndonjë gjë, pasi ju kanë thënë, ose keni lexuar se, janë të rrezikshme dhe ju dëmtojnë? Epo mos u trembni, por vazhdoni me idenë tuaj. Për të gjithë ju, që jeni në dyshime, dritare.net sjell gjërat që i dinit si të rrezikshme, por që në të vërtetë nuk janë.

LEXO DHE :  Bushati: Kjo është batuta me të cilën erdhi në pushtet Rama

1- Përdorimi i deodoranteve

Ju thonë shpesh që, s’duhet t’i përdorni deodorantët, pasi ju dëmtojnë shëndetin? Epo mos u shqetësoni, studiuesit thonë se, mund t’i përdorni pa problem.

Miti se, deodoranti shkakton kancerin nuk është i vërtetë, prandaj mos u shqetësoni kaq shumë.  Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë. / Përshtati: Kadrije Çako/ Dritare.net.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.