25 vjeçarja shqiptare që shokoi mjekët, sjell në jetë foshnjën 6 muajsh

Amaneti i nënës shtatzënë çohet në vend. 25 vjeçarja shqiptare në koma, ishte në muajin e 6 të shtatzënisë dhe kishte kërkuar që familja i saj të dilte i gjallë. Mbrëmjen e së hënës, vogëlushja ka lindur para kohe në javën e 27 të shtatëzanisë, por gjendja e saj, ashtu si edhe e nënës është shumë e rëndë.

Më datë 25 mars, shqiptarja kishte pësuar një hemoragji celebrale dhe ishte dëguar me urgjencë në spital. Mjekët e futën në operacion, por gjendja e saj ishte rënduar, truri ishte mbushur me gjak dhe ajo hyri në një gjendje kome të pakthyeshme.

LEXO DHE :  Princeshë Eugenia vesh të njëjtën xhaketë si Kate Middleton

Duhej të paktën edhe 1 muaj që të ndërhyhej me anë të operacionit çezar për të sjellë në jetë foshnjën, por përkeqësimi i saj shëndetësor ka detyruar lindjen e parakohshme./dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.