Video/ Mahnituni me urbanët e së ardhmes

September 25, 2018 0

Teknologjia është në kohën më të mirë të saj, dhe shkenca po prek kulmin. Nga pajisjet inteligjente të komunikimit, tek mini laptopët, e deri tek robotët që po zëvendësojnë punët e krahut, bota po sheh

E pabesueshme çfarë ndodhi këtë fundjavë, në Kurvelesh

September 25, 2018 0

Fshati Nivicë, gjendet në malet e largëta të Kurveleshit, por pavarësisht largësisë nga qendrat urbane, këtë fundjavë është kthyer në destinacion të pabesueshëm. Të paktën 22 artistë dhe aktorë nga Spanja, Italia, Rumania dhe Turqia

Deputetja e PS fton Salianjin: Shihemi në gjyq!

September 25, 2018 0

  Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar ditën e martë se bashkëshorti i deputetes së PS ,  Klotilda Bushka Ferhati ka marrë 3.5 miliardë lekë tendera. Por, në lidhje me këtë deklaratë të Salianjit, ka

Horoskopi i datës 26 shtator 2018

September 25, 2018 0

Dashi Komunikimi juaj do lërë për të dëshiruar gjatë kësaj dite çka mund të sjellë probleme në çdo fushë. Ju që keni një lidhje do jeni shumë agresive me partnerin tuaj dhe në pjesën më

Habilajt nesër përpara gjykatës

September 25, 2018 0

  Nesër, me datën 26 shtator do të rinisë procesi gjyqësor ndaj bandës italo-shqiptare, e njohur ndryshe si banda e Habilajve, bandë kjo që dyshohet të jetë i përfshirë edhe ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Spiunët amerikanë do të shtohen në të gjithë botën  

September 25, 2018 0

Agjencia kryesore e spiunazhit të Shteteve të Bashkuara po kërkon të zgjerojë praninë e saj në mbarë globin për të eliminuar të ashtu-quajturat “boshlleqe të inteligjencës” dhe për të trajtuar kërcënimin në rritje nga fuqitë

Lihet në burg kreu i Hipotekës në Shkodër

September 25, 2018 0

Gjykata e Shkodrës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë  për të caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për drejtorin e Hipotekës Zamir Leka. “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” është akuza që rëndon

1 2 3 120