05:46 - 23 Shkurt, 2019

Arkiva Mujore Korrik 2018

BREXIT/ Theresa May kërcënon deputetët e saj, do të shkojmë në zgjedhje këtë verë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May kërcënoi ligjvënësit rebel të saj, se këtë verë mund të shkohet në zgjedhje nëse ata nuk mbështesin...

Flokët e shkurtra janë modeli i preferuar në sezonin veror

Vera është e nxehtë dhe temperaturat çdo ditë po rriten. Me veshjen, e keni gjetur zgjidhjen. Një fustan të lehtë, të hollë dhe veror,...

A ndihmon Omega-3 për zemrën? Flasin ekspertët

Shpesh-herë përdorimi i Omega-3 është thënë se ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës Omega-3 ose vaji i peshkut,  në fakt nuk ka ndonjë ndikim...

Foto/ Fustanet me materiale të veçanta, do ju mahnitin

Dritare.net ju sjell fustanet me një pëlhurë të mrekullueshme, dhe që kanë tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve. Veshjet janë krijuar nga një artiste franceze...

Video/ Ndodh në Indi, myftiu rreh live avokaten

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në Indi në një televizion të vendit. Gjatë një emisioni live ishte i ftuar myftiu Maulana Ejaz Arshad...

U shkarkuan pas vettingut, Berisha merr në mbrojte gjykatësit

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në facebook ka komentuar shkarkimin e dy gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë Tom Ndreca dhe Admir Thanxa të...

Helmimet gjatë verës, ja ushqimet që duhet pasur kujdes!

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produktet ushqimore...

13 mënyra fantastike, për ta shndërruar apartamentin tuaj në një kryevepër

Dekori dhe dizajni për banesën tuaj është  procesi më  i vështirë, i cili përfshin kosto, kohë, dhe ide të veçanta. Detajet e gjetura të  përshtatura në  mënyra shumë  të  thjeshta,...

Motra e Haklajve: Sali Berisha përgjegjës për 200 viktima

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqiptarja.com”. Një rrëfim i...

Komisioneri Evropian: Kosova ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave

Një lajm i mirë ka ardhur për të gjithë kosovarët nga Bashkimi Evropian. Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopoulos, ka...

Foto/ 22 raste kur mendjet gjeniale zgjidhën problemet e tyre

“Të mendojmë jashtë korniza”, është fraza që mendjet kreative përdorin  për të vendosur mendjet e tyre lirshëm në punë. Kreativët gjithmonë kanë një qasje...

Shkelja e privatësisë, këngëtari fiton gjyqin 210.000 dollarësh kundër BBC

Këngëtari i njohur  Cliff Richard ka fituar ditën e sotme gjyqin kundër gjigantit mediatik BBC. Gjykata e Lartë në Londër ka vendosur në favor të...

Kaloni shumë orë ulur në punë apo takime? OBSH sjell guidën e planifikimit shëndetësor

Organizata Botërore e Shëndetit, është duke nxjerrë një udhëzues  të ri për punëdhënësit dhe organizatorët e takimeve, për të promovuar ambiente sa më të...

Shkeli rregullat e konkurrencës/ BE fundos Google, gjobë 4.3 miliardë euro

  Komisioni Evropian ka vendosur një gjobë rekord për gjigantin Google. Sipas KE, Google  ka shkelur rregullat e konkurrencës në BE me sistemin e tij të...

Duket e zakonshme, por shikoni si është brenda kjo shtëpi!

Shtëpi e një bote tjetër! Kështu duket shtëpia që dritare.net sjell për ju. Nga jashtë duket shumë e thjeshtë dhe e zakonshme, por është...