05:56 - 23 Shkurt, 2019

Arkiva Mujore Korrik 2018

Ka një arsye pse Kate Middleton kombinohet gjithmonë me të bijë!

Ka një arsye pse Kate Middleton vishte gjithmonë duke u kombinuar me të bijën, Princeshë Charlotte. Kur ata dalin në publik, nënë e bijë...

Kate po ndihmon Meghan të përballet me mediat, pas problemeve me familjen

Familja e Meghan Markle ka zënë titujt e parë të medieve që kur ajo hyri në familjen mbretërore. Babai i saj Thomas Markle motra...

100 fytyrat më të bukura, ja kush janë 5 aktorët turq që futen në...

Kanë filluar nominimet për 100 fytyrat më të bukura në të gjithë botën dhe është shpallur më shumë se gjysma e listës. Dritare.net informon...

Gjykata shpëton kanionet e Osumit, rrëzohet padia e ndërtuesve të HEC-eve

Gjykata Administrative ka ruajtur të paprekur kanionet e Osumit. Me një vendim të datës 30 korrik, gjykata ka pranuar vendimin e Ministrisë së Infrastrukturës...

Nuk kaloi Vettingun, Broci: Vendimi ishte një urdhër politik

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Broci ka reaguar menjëherë pas vendimit të KPK për shkarkimin nga detyra, pasi nuk justifikoi pasurinë. Përmes një deklarate,...

11 foto që do ju rikthejnë besimin te humanizmi

Përpjekje  të vogla tregojnë mirësinë e dikujt. Veprat e trimërisë , apo të qenurit  thjesht i përulur mund ta bëjnë botën një vend më...

Ja përse Meghan Markle nuk do të festojë ditëlindjen si dëshiron!

Meghan Markle, dukeshja e Sussex, do të festojë ditëlindjen e saj të 37-të së bashku me bashkëshortin Princi Harry, të shtunën. Do të jetë ditëlindja...

Aktori turk krijon  një kamp në fund të detit!

Aktori i njohur Burak Sevinç ka bërë diçka që jo shumë kanë guxim ta bëjnë. Dritare.net informon se ai ka nisur pushimet e tij...

Raporti i DASH/ Rama i përgjigjet Bashës: Doni apo s’doni ju, plagët po luftohen...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas akuzave të Partisë Demokratike në lidhje me raportin e DASH. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Rama...

Aktorja e “Përralla e Pafajësisë”, pjesë e serialit të Netflix!

Aktorja e njohur si Meryem nga seriali “Përralla e Pafajësisë”, Ayça Aysin Turan është bërë pjesë e serialit të parë turk në Netflix. Dritare.net...

Vettingu/ Shkarkohet gjyqtari i lartë Artan Broci, nuk justifikoi pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e anëtarit të Gjykatës së Lartë Artan Broci. Vendimi u mor me shumicë votash. Broci kaloi në sitën...

Këto foto vërtetojnë se realiteti është më i bukur sesa fotoshopi!

Fotografia e parë është bërë në vitin 1861, dhe që nga ajo kohë deri sot janë bërë mijëra e mijëra foto. Aparatet fotografikë dhe...

Raporti i DASH/ Ahmetaj: PPP stigmatizohet, përdoret në të gjithë botën, nuk u shpik...

  Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një bashkëbisedim me gazetarët,  ka folur edhe për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë. Ministri...

Kapet me të dashurin e ri, reagon keq aktorja turke!

Aktorja e njohur turke Busra Develi kishte një lidhje prej tre vitesh me aktorin e njohur si Murat nga seriali “Dashuria nuk kupton nga...

Java e parë e gushtit përvëluese, shirat s’do ndryshojnë situatën

Muaji gusht do të nis me temperatura të larta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ato do të shkojnë nga 17 gradë në vlerat e tyre...