11:13 - 22 Shkurt, 2019

Arkiva Mujore Korrik 2018

Franca ndalon telefonat dhe tabletat në shkolla

Telefonat celularë dhe tabletat janë ndaluar me ligj në Francë për të gjithë nxënësit deri në moshën 15-vjeç. Ligji i ri i miratuar nga deputetët...

Përditësimi i fundit i WhatsApp është mjaft interesant

Një ndër aplikacionet më të përdorura për mesazhe “WhatsApp” ka linçuar ditën e sotme një risi për të gjithë përdoruesit. Tanimë çdokush mund të flasë...

Foto/ Nga Tomka tek Gjino, si duken sot disa nga aktorët e filmave shqiptarë!

“Përrallë nga e kaluara” “Taulanti kërkon një motër” “Dy herë mat” “Shtigje lufte” “Ilegali” “Tomka dhe shokët e tij” “Lulëkuqet mbi mure” janë vetëm...

Foto/ Meta shijon alpet shqiptare

Presidneti i Republikës Ilir Meta i ka ikur vapës së kryeqytetit dhe po kalon disa ditë në alpet shqiptare. Meta ka publikuar fotot të udhëtimit...

Gigat e një nate vere

Prej kohëve të largëta, të afro 430 vjetëve më parë, e prej kolanës së gjatë të kryeveprave shekspiriane na ka mbërritur dhe një komedi...

Qeveria vendos kthimin në atdhe të eshtrave të Mid’hat Frashërit

Eshtrat e njeriut të madh të letrave do të prehen në atdhe. Ky është vendimi i marrë më mbledhjen e qeverisë. Ministria për Europën dhe...

Veshje më të çuditshme se këto nuk mund të keni parë!

Moda është e paparashikueshme dhe ndryshon shpejt. Nëse e ndiqni atë verbërisht, atëherë nuk do dini se ku do përfundoni. Dritare.net ju sjell disa...

15 çanta shik, ku mund të mbash edhe një laptop

Nëse je një grua në lëvizje (dhe kush nuk është në vitin 2018?). E di sa e vështirë është të gjesh një çantë që t’i...

Bebe Rexha thyen rekord në renditjen e Billboard Hot 100

Këngëtarja e muzikës pop Bebe Rexha ka thyer një rekord të ri në tabelën e këngëve Billboard Hot 100, me këngën “Meant to Be”,...

Amber Rose: Gwyneth Paltrow ishte dashnorja e Jay-Z

Tabloidet e thashethemeve janë ende në kërkim të gruas me të cilën Jay-Z do të kishte pasur një histori duke vënë në krizë martesën...

Foto/ Shikoni çfarë bukurish fsheh shtëpia e ndërtuar me kontenierë transporti!

Të jetosh në konternierë transporti mund të duket e çuditshme, por ta shikosh nga brenda do të jetë një ëndërr e juaja të jetoni...

Korfuz/ Hëngri pulë krudo, humb jetën nëna e dy fëmijëve

Një sportiste 37 vjeçare ka humbur jetën vetëm pas një kafshate mishi pule. Mishi përmbante një bakter vrasëse, i cili i mori jetën viktimës...

Foto e parë e Cristiano Ronaldos me ekipin e Juventusit

“Trajnimi i parë i vështirë. Puna e bërë”, shkruan Cristiano Ronaldo në postimin e tij në “Instagram”. Ky është postimi i parë i Cr7...

Shikoni aksesorët e flokëve që po bëjnë namin në Instagram!

Bizhuteritë nuk janë vetëm për duart, qafën, apo  veshët, por edhe për flokët. Mos mendoni se bizhuteritë në kokë i vendosin vetëm nuset, në ditën...

Elvana Gjata tregon sërish se është e bukur edhe pa tualet

Elvana Gjata është jo vetëm një nga këngëtaret më të suksesshme në vendin tonë, por edhe nga më të bukurat. Bukurinë e saj natyrale duket...