Franca ndalon telefonat dhe tabletat në shkolla

July 31, 2018 0

Telefonat celularë dhe tabletat janë ndaluar me ligj në Francë për të gjithë nxënësit deri në moshën 15-vjeç. Ligji i ri i miratuar nga deputetët e Presidentit Emmanuel Macron, përmbush një premtim të këtij të

Foto/ Meta shijon alpet shqiptare

July 31, 2018 0

Presidneti i Republikës Ilir Meta i ka ikur vapës së kryeqytetit dhe po kalon disa ditë në alpet shqiptare. Meta ka publikuar fotot të udhëtimit të tij  në Leqet e Hotit, në Selcë-Cem, në Lëpushë e

Gigat e një nate vere

July 31, 2018 0

Prej kohëve të largëta, të afro 430 vjetëve më parë, e prej kolanës së gjatë të kryeveprave shekspiriane na ka mbërritur dhe një komedi sa gazmore, aq edhe lirike, ku pushtetin e ka imagjinata pa

15 çanta shik, ku mund të mbash edhe një laptop

July 31, 2018 0

Nëse je një grua në lëvizje (dhe kush nuk është në vitin 2018?). E di sa e vështirë është të gjesh një çantë që t’i përshtatet të gjitha domosdoshmeve të përditshmërisë, përfshirë laptopin dhe të

Amber Rose: Gwyneth Paltrow ishte dashnorja e Jay-Z

July 31, 2018 0

Tabloidet e thashethemeve janë ende në kërkim të gruas me të cilën Jay-Z do të kishte pasur një histori duke vënë në krizë martesën e saj me Beyonce. Por, Amber Rose në një intervistë zbulon:

1 2 3 4 144