22:29 - 19 Prill, 2019

Arkiva Mujore Korrik 2018

Foto/ Brenda Koresë së Veriut, shtetit më të izoluar në botë

  Koreja e Veriut e cila qeveriset nga Kim Young-Un  me formën e qeverisjes zyrtare Republika Popullore Demokratike e Koresë , është një shtet i izoluar...

Ja 5 arsye pse ja vlen të dashurosh një Dem

Demat e qetë kanë më shumë se një arsye që të joshen nga të gjithë. Të sigurt dhe të qëndrueshëm, ata nuk janë nga...

Horoskopi i datës 1 gusht 2018

Dashi Gjatë kësaj dite do vendosni ta lini veten të lirë dhe ta jetoni jetën si t'iu vijë. Në përgjithësi gjithçka do evoluojë. Ju të...

15 çanta praktike që mund t’i marrësh për pushime

Kushdo që planifikon të udhëtojë, paketon gjërat, merr këpucët e rehatshme të udhëtimit, tualetet, dhe pajisjet e tjera që duhen për raste të tilla. Por,...

NATO: Jemi të gatshëm të ndërhyjmë në Kosovë në çdo situatë të tensionuar

Komandanti i Komandës së Forcave të Bashkuara Aleate në Napoli Admirali amerikan, James Foggo, ka deklaruar se NATO ka 4000 ushtarë në gatishmëri në...

Tre dramat që i bëjnë mirë Reformës në Drejtësi

Nga Mero Baze Ka tre zhvillime dramatike në Reformën në Drejtësi që kanë krijuar një gjendje alarmi kryesisht tek ata që nuk besonin se Reforma...

Rama: Teatri aktual është një ngrehninë që nuk ka lidhje me asgjë

Kryeministri Edi Rama në një intervistë dhënë për emisionin “Përballë” në “RTSH” ka folur edhe për temën më të diskutuar në vend aktualisht, atë...

Rama: Ne mund t’i ofrojmë gjithçka opozitës, përveç pushtetit! Por opozita atë do

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për emisionin “Përballë” në “RTSH” ka folur për një bashkëpunim të mundshëm me opozitën në shtator. Rama ka thënë...

KPK shkarkon gjyqtarin, Berisha e krahason me ekzekutimin e anëtarit të PD në 1991

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në facebook ka reaguar për shkarkimin e Gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Artan Boçit nga Komisioni i Pavarur...

Frymëzohuni nga kjo 81-vjeçare që po thyen rekorde në SHBA

Nëse mendoni se mosha e tretë, është vetëm për të qëndruar në shtëpi, për të parë tv, apo për të bërë ndonjë gjë të...

Lojërat e fatit, Meta kthen ligjin në Kuvend

  Pas kthimit në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, Presidenti i republikës ka kthyer edhe ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat” i ndryshuar. Konkretisht në...

Foto shokuese/ Brenda lëvizjes misterioze të nacionalizmit të bardhë të Amerikës

Një fotograf i quajtur Anthony Karen, ka punuar 11 vite për të sjellë  tanimë një set fotografik me pamje tronditëse të Lëvizjes së nacionalistëve...

Gonzalo Higuaín do të bashkohet me Milanin me huazim ndërsa Bonucci kthehet në Juventus

Gonzalo Higuaín ka rënë dakord të bashkohet me Milanin me huazim nga Juventusi. Higuain, i cili kishte qenë një objektiv  për trajnerin e Chelseat, Maurizio...

Veliaj: Rama , kryeministri në i mirë, që pas shpalljes së Pavarësisë

I ftuar në emisionin “Pushime on Top”, kryetari i Bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj ka treguar planet e ardhshme në politikë si dhe raportin...

Ndryshime në diplomacinë shqiptare, ja  7 ambasadorët që ikin dhe ata që marrin detyrën!

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të 7 ambasadorëve të Shqipërisë në 7 shtete. Gjithashtu Meta ka firmosur edhe dekretin për...