Jo thjesht një banjë, por një vend ëndrrash

June 15, 2018 0

Të gjithë dëshirojmë të kemi një shtëpi luksoze e të bukur, dhe menjëherë imagjinojnë dhomën e gjumit, ambientin e ndenjës, kopshtin e etj, por shihni si duken këto tualete. Të gjithë ju që doni të

Kampionati Botëror, Rusia kërcënohet nga ISIS

June 15, 2018 0

Ruisa ndihet e kërcënuar në këto ditë Kampionatit Botëror. Shteti Islamik (ISIS) kërcënoi me anë të një videoje ku premton ”një masakër të paparë kurrë më parë”. Nëpërmjet një videoje të shpërndarë nga tabolidi anglez

Myslimanët në të gjithë botën festojnë sot Bajramin

June 15, 2018 0

Pas një muaji të gjatë agjërimi të gjithë besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit, lutjeve, adhurimeve dhe leximit të Kuranit, mijëra besimtarë kanë filluar që në orët e para të mëngjesit

Rama uron besimtarët myslimanë dhe jep lajmin e mirë

June 15, 2018 0

Kryeministri Edi Rama ku uruar mëngjesin e sotme të gjithë besimtarët mysliman. Në këtë ditë të shenjtë Rama ka zgjedhur të postojë në rrjetin social “Facebook” foto të Xhamisë së Namazgjasë, e cila sipas tij

Si do jetë moti, e premte 15 qershor

June 15, 2018 0

Mëngjesin e sotëm shkëlqen dielli, por gjatë kësaj dite do kemi edhe prezencë vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut të cilat do të jenë me intensitet të ulët

Ja hilet që bënte Fatos Nano, në komunizëm!

June 14, 2018 0

Kush e ka jetuar kohën e komunizmit, padyshim e di edhe radhën e qumështit. Për këtë gjë ka folur para disa viteve në emisionin “Opinion” edhe ish-kryeministri Fatos Nano, intervistë e cila rikthyer sonte në

Gruaja që mund të sfidojë Donald Trumpin

June 14, 2018 0

Samiti i Singaporit midis Donald Trump dhe Kim Jong Un nuk ka qenë një moment i rëndësishëm vetëm për drejtuesit e dy shteteve. Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley po shijon tani benefitet e

1 68 69 70 71 72 141