05:22 - 18 Tetor, 2018

Arkiva Mujore Qershor 2018

Jo thjesht një banjë, por një vend ëndrrash

Të gjithë dëshirojmë të kemi një shtëpi luksoze e të bukur, dhe menjëherë imagjinojnë dhomën e gjumit, ambientin e ndenjës, kopshtin e etj, por...

Disa nga tatuazhet më të dështuara dhe të shëmtuara që keni parë ndonjëherë

Sigurisht të gjithë ata që bëjnë tatuazhe, i bëjnë pasi i pëlqejnë ato dhe duan të duken të veçante dhe në një farë mënyre...

Kampionati Botëror, Rusia kërcënohet nga ISIS

Ruisa ndihet e kërcënuar në këto ditë Kampionatit Botëror. Shteti Islamik (ISIS) kërcënoi me anë të një videoje ku premton ”një masakër të paparë kurrë...

Fotot më të bukura të tifozëve gjatë ndeshjes së parë të Kampionatit Botëror

Ditën e djeshme u luajt ndeshja e parë e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Ndeshja e parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite u mbyll me fitoren...

Myslimanët në të gjithë botën festojnë sot Bajramin

Pas një muaji të gjatë agjërimi të gjithë besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit, lutjeve, adhurimeve dhe leximit të Kuranit,...

Rama uron besimtarët myslimanë dhe jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama ku uruar mëngjesin e sotme të gjithë besimtarët mysliman. Në këtë ditë të shenjtë Rama ka zgjedhur të postojë në rrjetin...

Domatet e Drenovicës, kanë shkuar me kohë në Evropë. Rrini ju!

Nga Fjorda Llukmani “Ushqime bio? Po ku ka ushqime bio sot në Shqipëri, ia fut kot ti?”-më përgjigjet një shoqja ime teksa i tregoja udhëtimin e radhës...

Si do jetë moti, e premte 15 qershor

Mëngjesin e sotëm shkëlqen dielli, por gjatë kësaj dite do kemi edhe prezencë vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nuk do të mungojnë edhe reshjet...

Foto/ Të bukura, elegante dhe mjaft entuziaste. Tifozet ruse dhurojnë spektakël

Ka startuar Kampionati botëror i futbollit dhe ndeshja e parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite ka dhuruar një spektakël të madh. Ato që kanë rënë...

Paradoksi në Botëror/ Ruset e zhveshura, arabet e mbuluara plotësisht

Është luajtur pasditen e sotme në Rusi ndeshja e parë e botërorit mes nikoqirëve dhe Arabisë Saudite. Ajo që ka rënë në sy janë tifozet...

Fotomontazhi në gazetë kundër qeveritarëve, arrestohet gazetari në Greqi

Me urdhër të prokurorisë greke është arrestuar ditën e sotme gazetari i njohur grek Stefanos Chios. Arrestimi i tij ka ardhur pasi ai ka publikuar...

Ja hilet që bënte Fatos Nano, në komunizëm!

Kush e ka jetuar kohën e komunizmit, padyshim e di edhe radhën e qumështit. Për këtë gjë ka folur para disa viteve në emisionin “Opinion”...

Prezantuesja më e ëmbël e Vizionit, iken në Top Channel

Sezoni i ri televiziv pritet që të nisë me shumë ndryshime, disa suprizuese e disa jo edhe aq. Kështu, në valën e merkatove televizive, surpriza...

Gruaja që mund të sfidojë Donald Trumpin

Samiti i Singaporit midis Donald Trump dhe Kim Jong Un nuk ka qenë një moment i rëndësishëm vetëm për drejtuesit e dy shteteve. Ambasadorja...

Flet ekspertja e gjuhës së trupit: Ja si shkojnë së bashku Elisabeth dhe...

Dukesha Meghan Markle është shfaqur krah mbretëreshës Elisabeth në eventinn e parë pa princ Harry. Por, si shkojnë realisht së bashku mbretëresha dhe dukesha? Në lidhje...