Foto/ Botërori i parë sipas memeve

June 30, 2018 0

Botërori Rusia 2018 ka dhuruar spektakël, emocione por edhe zhgënjime dhe lot. Përveç momenteve emocionuese dhe zhgënjyese, fotot e bëra në këtë kampionat u kanë shërbyer më së miri atyre që bëjnë meme. Dritare.net sjell

Bunkerët e komunizmit, gati albumi në Londër

June 30, 2018 0

Bunkerët e komunizmit mbeten një nga atraksionet më të mëdha turistike, të Shqipërisë, aq pak sa kane mbetur.  Ata janë të mëdhenj dhe me një konstruksion të fortë, që mbartin një histori lufte, dhe se

U bëfsh nuse te Delina!

June 30, 2018 0

Në qershor, korrik dhe gusht, ne studion e Delinës, nuk ke vend ku të ulesh. Çdo kolltuk, karrige e parvaz dere është plot. Salloni bëhet i bardhë nga fustanet e nusërisë dhe në çdo cep

Martohet Afërdita Dreshaj, dalin fotot nga dasma

June 30, 2018 0

Modelja dhe këngëtarja shqiptare Afërdita Dreshaj i ka dhënë fund beqarisë një ditë më parë në Maiami të SHBA. Dreshaj është martuar me hokeistn  çek Jakub Kindl, me të cilin janë në një lidhje prej

Dy paradokset e Ramës për negociatat

June 30, 2018 0

Nga Andi Bushati Qeveria shqiptare po ndjek një strategji komunikimi kundërthënëse për t’i shpjeguar publikut shqiptar atë që ndodhi në takimin e Luksemburgut me negociatat. Nga njëra anë Rama dhe Bushati po e shesin verdiktin

Van Dame falënderon Januzajn dhe bën shqiponjën

June 30, 2018 0

Tanimë simboli i shqiponjës është kthyer në një trend, pasi po përdoret gjithnjë e më shumë nga yjet jo vetëm të futbollit por edhe nga muzika dhe holliwudi. I fundit që e ka bërë shqiponjën,

Foto/ Momentet më të bukura të Kupës së Botës

June 30, 2018 0

Tanimë ka përfunduar faza e eliminatorëve të Kupës së Botës Rusia 2018.   Plotë, emocione, gëzime, lot dhe të qeshura ka pasur ky kompeticin deri më tani.   Në foto-galerinë më poshtë mund të shihni

1 2 3 4 5 6 141