16:25 - 20 Prill, 2019

Arkiva Mujore Qershor 2018

Foto/ Botërori i parë sipas memeve

Botërori Rusia 2018 ka dhuruar spektakël, emocione por edhe zhgënjime dhe lot. Përveç momenteve emocionuese dhe zhgënjyese, fotot e bëra në këtë kampionat u kanë...

Bunkerët e komunizmit, gati albumi në Londër

Bunkerët e komunizmit mbeten një nga atraksionet më të mëdha turistike, të Shqipërisë, aq pak sa kane mbetur.  Ata janë të mëdhenj dhe me...

Si e kam njohur Fatos Nanon. Qejfi për të harbuar, nga alkooli te qokat...

Nga Mustafa Nano  Kur unë fillova të shkruaj në gazetën “Shekulli”, në fillim të vitit 1998, Fatos Nano ishte kryeministër. Nuk ishim takuar asnjëherë. E...

Gjendet i vdekur një punonjës i Gardës, dyshohet të jetë shoferi i Fatmir Xhafaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme. Mësohet se është gjetur i vdekur në një garazhd një punonjës i gardës që dyshohet të...

U bëfsh nuse te Delina!

Në qershor, korrik dhe gusht, ne studion e Delinës, nuk ke vend ku të ulesh. Çdo kolltuk, karrige e parvaz dere është plot. Salloni bëhet i...

Foto/ Pa shumë bujë dhe plot elegancë, martohet Kledi Kadiu

Balerini i njohur shqiptar Kledi Kadiu i ka dhën fund beqarisë, pasi është martuar me balerinën francezen Charlotte Lazzari. Ceremonia martesore është mbajtur në periferi...

Deputeti socialist pëson parainfarkt, niset urgjent drejt Tiranës

Deputeti socialist Spartak Braho ka pësuar një parainfarkt, pasi një ditë më parë kishte dhimbje gjoksi. Pasi është kontrolluar nga mjekët e Durrësit, deputeti është...

Martohet Afërdita Dreshaj, dalin fotot nga dasma

Modelja dhe këngëtarja shqiptare Afërdita Dreshaj i ka dhënë fund beqarisë një ditë më parë në Maiami të SHBA. Dreshaj është martuar me hokeistn  çek...

Dy paradokset e Ramës për negociatat

Nga Andi Bushati Qeveria shqiptare po ndjek një strategji komunikimi kundërthënëse për t’i shpjeguar publikut shqiptar atë që ndodhi në takimin e Luksemburgut me negociatat. Nga...

Van Dame falënderon Januzajn dhe bën shqiponjën

Tanimë simboli i shqiponjës është kthyer në një trend, pasi po përdoret gjithnjë e më shumë nga yjet jo vetëm të futbollit por edhe...

Foto/ Momentet më të bukura të Kupës së Botës

Tanimë ka përfunduar faza e eliminatorëve të Kupës së Botës Rusia 2018.   Plotë, emocione, gëzime, lot dhe të qeshura ka pasur ky kompeticin deri më...

Video/ Bleona Qereti braktis live emisionin: Hiqni këto pamje

  Këngëtarja e njohur Bleona Qereti ka qenë mbrëmjen e së premtes e ftuar në emisionin Zonë e Lirë. Por, Bleona  është përpjekur të largohet nga...

Rusia jep 43 milonë hektarë tokë falas për të gjithë

Nëse doni të jetoni në Rusi, padyshim ky është moment i duhur. Shteti rus ka njoftuar se do të japë 43 milionë hektarë tokë të...

Rama publikon videon e Voskopojës dhe vlerave të trashëgimisë kulturore

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facbook ka publikuar një video të Voskopojës, që ai e quan të rilindur. “MIRËMËNGJES ? dhe me këto pamje nga...

Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën i riu

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të ditës së shtunë në Lushnje. Mësohet se nga aksident ka humbur jetën një 24-vjeçar. Ngjarja...