03:22 - 22 Janar, 2019

Arkiva Mujore Qershor 2018

U braktisën nga fëmijët, por jo nga njëri-tjetri

Para dy ditësh një çift i moshuar, endeshin në rrugët e qytetit të Korçës, pasi fëmijët e tyre i kishin dëbuar nga shtëpia. Videoja e...

Habit vlonjati, kthehet në burg në Itali: Më mirë këtu se pa bukë për...

Shqiptarët vazhdojë të bëhen lajm në mediat botërore. Së fundmi ka qenë Milto Dosi 45 vjeç  nga Vlora ai i cili është dorëzuar përpara drejtësisë...

Çdo njeri i pavarur duhet t’i zotërojë këto aftësi!

Të jetosh i pavarur nuk është e lehtë. Ka shumë probleme më të cilat mund të përballët një njeri indepedent. Njerëzit e jetojnë jetën...

Vdekja e gardistit, Policia: Në vendin e ngjarjes u gjetën 3 gëzhoja automatiku

Policia e shtetit, prokuroria dhe SHÇKBA në një deklaratë për media kanë dhënë detaje për vdekjen e gardistit Shkëlzen Qordja 31-vjeç. Në deklaratë thuhet se,...

Kryemadhi nuk e di nëse i ka ikur apo jo një deputet

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarë, është ndalur edhe tek deputeti Robert Bitri. Pak javë më parë mediat raportuan se Bitri...

 Finalja e parakohshe/ Francë-Argjentinë, historia dhe lufta mes mediave

Sot në orën 16:00 do të startojë ndeshja mes Francës dhe Argjentinës e vlefshme për fazën e 1/8. E konsideruar si finalja e parakohshme, kjo...

Krizë mes vendeve? SHBA përgatit tërheqjen e trupave nga Gjermania

“Washington post” në një artikull të publikuar ka  shkruar se SHBA po përgatitet të tërheqë trupat  ushtarake të stacionuara në Republikën e Gjermanisë. Kjo gjë...

Fustanet këmishë, qëndroni freskët dhe elegante këtë verë

Nuk ka asgjë si vera. Dhe tani që po futemi në korrik, drejt muajit të nxehtë ku temperaturat vetëm do rriten, është koha për...

Brexit/ Britanikët e frikësuar, 13 mijë morën shtetësinë evropiane vetëm në 2017

Një vit pas daljes nga BE, britanikët duket se i kanë “rënë pishmanit” për “po” në referendum. Mijëra britanik në vitin 2017 morën shtetësinë e...

Këto gjëra ndodhin vetëm kur është shumë nxehtë jashtë!

Temperatura më e lartë e regjistruar në tokë ndonjëherë ka qenë 57°C, sipas librit Guinnesn, të të dhënave botërore. Është mjaft vdekjeprurëse që të...

Berisha hedh dyshimet e forta: A e eliminuan shoferin e Xhafajt, Habilajt?

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për vdekjen e shoferit të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Shkëlzen Qordja 31-vjeç. Edhe...

Një oaz jete në City-London

Kur shikon burrin me këmisha me vija që i afrohet gruas me sy bojëqielli,  dhe i zgjat dorën, të vijnë ndërmend mbrëmjet e maturës...

Përgjigjja e të gjitha lutjeve kundër osteoartrozës së gjurit është Arthryl

Artroza ose më mirë osteoartroza është një patologji që prek sistemin muskuloskeletik. Ajo karakterizohet nga brejtja me kalimin e viteve e kërcit që ndodhet...

Foto të Princeshë Dianës, që Mbretesha nuk do donte t’i shihte

Dikush mund të mendojë se është e vështirë t’i bësh të ndjerës Princeshë Dianës foto jo të bukura, por kur je një figura kaq...

Detajet-foto/ Kush është gardisti që është gjetur i vdekur, shofer i Fatmir Xhafaj

Detaje të tjera janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e cila ka ndodhur mëngjesin e së shtunës pranë Gradës së Republikës. Mësohet se në një...