03:10 - 22 Janar, 2019

Arkiva Mujore Qershor 2018

Familjarët e shoferit të Xhafajt thirrje politikanëve: Na lini të qajmë njeriun tonë

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm, ku Shkëlzen Qordja, shoferi i Fatmir Xhafajt u gjend i vdekur në makinë edhe pse...

Ethet e floririt në Rrajcë/ Fshati akuzon firmën e bimëve mjekësore: Gërmon malin për...

Rrajca është nga ato vendet ku ndërthuret të gjitha mrekullitë bashkë, ajo e kulturës, bukurisë natyrore dhe gojëdhënave e legjendave. Sipër kodrës së madhe të...

Ikën në shtëpi Argjentina dhe Messi, 3 golat nuk mjaftuan për të mundur Francën

Në minutat shtesë Argjentina ka shënuar golin e tretë, por Franca mbetet në avantazh. Mate ka shënuar për Francën golin e katërt. Hernandes në minutën e...

Teatri, nderi i humbur i elitave dhe rastet e kinemasë Zvezda e Termokiss

Nga Fatmira Nikolli Edhe njëherë, ia dolëm mbanë të shkatërrojmë atë që nuk mundëm ta ndërtonim”. Kjo frazë e Stephen King në “Green Mile” duket...

Reagon Fatmir Xhafaj pas vdekjes së shoferit të tij

Ministri i Brëndshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pak orë pasi Shkëlzen Qordja, punonjës i Gardës së Republikës dhe shofer i Ministrit të Brendshëm, u...

Francë-Argjentinë, gjelat projektojnë kualifikimin me golin e katërt, të gjithë presin nga Messi

Mate ka shënuar për Francën golin e katërt. Hernandes në minutën e 63-të ka shënuar dhe golin e tretë për Francën. Benzhamin Bavar i ka kthyer...

Super ndeshje, gjelat shënojnë golin e tretë, trishtohet Argjentina

Hernandes në minutën e 63-të ka shënuar dhe golin e tretë për Francën. Benzhamin Bavar i ka kthyer buzëqeshjen Francës duke shënuar golin e dytë...

Hap rrugën drejt fitores Argjentina, shënon golin e dytë

Merkado shënon golin e dytë për Argjentinën në minutën e 49-të. Angel Di Maria është autori i golit që ka barazuar rezultatin, duke ndryshuar gjithçka...

Video/ Ja çfarë shpikin të burgosurit për të futur sendet e palejuara!

Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, qofshin ata të dënuar apo të paraburgosur. Në këto takime...

Barazon Argjentina, gjithçka nis nga e para për Francën

Angel Di Maria është autori i golit që ka barazuar rezultatin, duke ndryshuar gjithçka në minutën e 40-të. Franca ka kaluar në avantazh, duke shënuar...

Do të habiteni kur të shihni çfarë shakaje i bëjnë presidentit Trump!

"Urime, ne jemi krenar për ju dhe se si po punoni". Këto fjalë i ka thënë presidenti i SHBA-ve,  Donald Trump, i cili mendonte...

Franca kalon në avantazh me penallti, gabon rëndë mbrojtësi i Argjentinës

Franca ka kaluar në avantazh, duke shënuar në rrjetë penalltinë e fituar nga një gabim i mbrojtësit të Argjentinës. Klizman ka gjetur me lehtësi...

Nis përballja e madhe Francë- Argjentinë

Sapo ka nisur përballja e madhe mes Francës dhe Argjentinës, ndeshje që do të ishte  vlefshme për finalen e këtij botërori. Franca dhe Argjentina...

Këto foto tregojnë 17 situata emocionale, që do ju prekin zemrën!

Të gjithëve na ka ndodhur të shikojmë një foto, dhe të kujtojmë se aty fshihet një histori e dhimbshme dhe të bukura. Ndonjëherë, fotografitë...

Francë-Argjentinë, publikohen formacionet zyrtare

  Tanimë kur kanë ngelu vetëm pak minuta nga startimi i ndeshjes mes Francës dhe Argjentinës teknikët  Didier Deschamps dhe Jorge Sampaoli kanë bërë publike...