Teatri në Komision

June 19, 2018 0

Nga Mero Baze  Flamur Noka nuk ka shkuar ndonjëherë në Teatër. Dhe mirë ka bërë se nuk është në shijet e tij. Po të shtosh dhe faktin që ne, më keq se godinën, kemi vet

Alketa Vejsiu, pas super spektaklit, drejt Afrikës!

June 19, 2018 0

Alketa Vejsiu, moderatore, producente , dhe sipërmarrëse shumë e suksesshme. Super spektakli “Në kurthin e Piter Pan”, i cili rrëmbeu zemrat e gjithë publikut shqiptar me pyetjet thumbuese, por dhe shumë të bukura të fëmijëve,

Së bashku dhurojmë jetë!

June 19, 2018 0

Ditën e hënë, më 18 qershor, Alpha Bank Albania në bashkëpunim me Fondacionin “Fundjavë Ndryshe”, organizoi Ditën e Dhurimit të Gjakut, për të shtatin vit radhazi. Znj. Erjona Çela, Anëtare e Bordit Drejtues për Biznesin

Foto/ Bota në 24 orët e fundit

June 19, 2018 0

Botërori është ngjarja kryesore e këtyre ditëve pothuaj në mbarë botën. Por, “Ruters” sjell një foto-galeri nga e mbarë bota të shkrepura gjatë 24 orëve të fundit. Shihni më poshtë se çfarë ndodhi në  botë,

Lace bra, aksesori i duhur për veshje të bukura!

June 19, 2018 0

Ekzistojnë disa aksesorë të cilat janë shumë të nevojshëm në garderobën tonë. Mund të quhen edhe si aksesorët “shpëtimtar”, pasi në shumicën e rasteve na ndihmojnë kur hasim vështirësi në disa veshje. Si do ta

Foto/ Shikoni si objektet janë transformuar në art!

June 19, 2018 0

Kur një mendje krijuese sheh diçka, kur e prek atë, e kthehetn në art. Një artist i rrugëve, i ka transformuar gjërat e zakonshme, të mërzitshme në një art vërtet interesant. Diritare.net dëshiron të ndajë

Pas emigrantëve, Italia dëbon edhe romët

June 19, 2018 0

Pasi shkaktoi një bujë të madhe duke u deklaruar i prerë kundër emigrantëve Ministri i Brendshëm Italian, populisti Mateo Salvini ka hapur një debat tjetër në Itali, që ka nxitur shumë reagime. Salvini ka deklaruar

1 2 3 4 93