16:30 - 20 Mars, 2019

Arkiva Mujore Qershor 2018

Aktivitete për 1 qershor, devijohet trafiku në Tiranë

Ditën e sotme në kryeqytet do të ketë një sërë aktivitetesh me rastin e 1 qershorit, ditës së fëmijëve dhe për këtë gjë lëvizja...

Formimi i qeverisë italiane sjell reagime të ashpra në politikë: Populistët , rrezik për...

Një ditë më parë në liderët e Lëvizjes 5 Yje e Partisë Lidhja janë dakordësuar për një qeveri politike me kryeministër Giuseppe Conte. Presidenti italian,...

Trump realizon kërcënimin për BE. Ja vendimi që ka marrë!

Donald Trump bën realitet kërcënimin e tij: Duke nisur nga 1 qershori BE-ja nuk përjashtohet më nga tarifat doganore për çelikun dhe aluminin. Asnjë “cicërimë”...

Makina përplas turmën me njerëz në Manchester, ja dyshimet e para!

Të paktën 5 persona janë plagosur rëndë në  Europa Way, Trafford Park, të Manchesterit në Angli, pasi një makinë ka hyrë mes tyre duke...

Video/ Rama uron të gjithë për festën e 1 qershorit

Kryeministri i vendit Edi Rama përmes një postimi në facebook, ka uruar të gjithë prindërit  për festën e fëmijëve. Rama uron që çdo 1 qershor...

Femrat në Shqipëri të diskriminuara, paguhen më pak se meshkujt në të gjithë sektorët

Nuk ka rëndësi sa e aftë mund të jesh, apo sa shkolla ke mbaruar. Nëse je femër në Shqipëri je e destinuar që të...

Si do jetë moti, e premte 1 qershor  

Muaji qershor nis me ditë të ngrohta dhe me diell, por me një karakteristikë, të cilën e vumë re edhe në muajin që lamë...

Ermal Meta mbërrin në Tiranë, ja më kë u takua!

Këngëtari Ermal Meta ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Meta është pritur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj së bashku me stafin...