22:28 - 19 Prill, 2019

Arkiva Mujore Maj 2018

Foto/ Arian Çani për herë të parë me vajzën në një emision

Gazetari Arian Çani është mjaft i rezervuar për jetën e tij private, dhe daljet me bashkëshorten apo vajzën në ekran kanë mjaft të rezervuara...

Albin Kurti: Miqtë e mi, më të ndershëm se të Ramës, në Prishtinë

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti i ftuar në “Të Paekspozuarit” ka folur edhe për  Shpend Ahmetin, një ndër personat më të afërt të tij...

Kryemadhi bën projeksionet: Ja Bashkitë që i ka të humbura Rama. Flet edhe për...

Në një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit: kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka folur nëse LSI do të braktisë PD. “Ne jemi në front...

Media britanike jep alarmin: Ekstradimi i shqiptarëve po i kushton miliona paund britanikëve

“Dështojnë mijëra ekstradime, deportimet në avionë gjysmë të boshatisur të kushtojnë ty 10 milionë paund në vit”,- kështu e nis shkrimin investigative ntabloidi i...

E prisnin në studio për lajmet, gazetarja shqiptare ndahet nga jeta papritur

Spikerja e “Radio Shkodra” e cila kishte 40 vite që punonte në radio eshët ndarë nga jeta ditën e sotme. Kolegët e e prisnin Suzanën...

Taksë për rrjete sociale? Ja cili shtet e aplikon i pari!

përdorues nga mbarë bota. Por nëse deri më tani i kemi përdorur falas rrjetet sociale, Uganda do të bëhet i pari shtet në botë i...

Horoskopi i datës 1 qershor 2018

Dashi Sot nuk d jeni shumë të sinqertë me ata që ju rrethojnë dhe kjo do ju krijojë probleme të njëpasnjëshme. Nëse keni një lidhje...

Albin Kurti: Për bashkimin kombëtar duket referendum. Dy qeveritë, mbledhje propagandë

Bashkimi kombëtar mbetet në programin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe me rikthimin e Albin Kurtit në krye të këtij subjekti politik në Kosovë thirrja për...

Artan Hoxha: Ja me çfarë pajisjesh përgjohen politikanët shqiptarë!

I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha ka treguar se pajisjet me të cilat po përgjohen politikanët shqiptarë. Ai ka thënë se pajisjet e...

Vuçiç për mediat e huaja: Nuk jam si Rama që të lutem për BE

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç në një intervistë për “Le Monde” ka folur për procesin e anëtarësimit të Serbisë në Bashkimin Evropian. Vuçiç ka deklaruar se...

9 arsyet e lamtumirës misterioze të Zinedin Zidane

Zinedine Zidane ka befasuar këtë të enjte të gjithë botën e futbollit duke deklaruar se po largohet nga Real Madridi pas më pak se...

Danimarka ndalon mbulimin e plotë të fytyrës. Gjoba 157 deri në 1.570 dollarë

Danimarka është shteti i radhës i cili me ligj ndalon përdorimin e burkes, ose mbulimin e plotë të fytyrës. Ligji u miratua me 75 vota...

Të zgjedhësh mes Lulit dhe Mulit!

Nga Mero Baze Nuk është gabim që kanë zgjedhur Flamurin. Kur brenda një partie kryetari është i paqartë se çfarë duhet të bëjë, vlejnë dhe...

Nga ta dijmë që duhet të besojmë? Një udhërrëfyes për të gjitha ato, parti...

Nga Annamaria Testa Eksperte komunikimi Po ta mendosh mirë, i gjithë sistemi ynë i ndërlikuar i marrëdhënieve personale dhe sistemi shumë më i ndërlikuar i marrëdhënieve...

Tragjike në Shkodër, 22-vjeçarja gjendet e vdekur në një makinë

  Një 22-vjeçare është gjetur e vdekur në një automjet në fshatin Melgushë të Shkodrës. Ende nuk dihet shkaku që e ka shkaktuar vdekjen e të...