Çfarë ndodh pas abortit?

May 25, 2018 0

Pushimi pas një abort-i është i domosdoshëm. Është normale që të ndiheni fizikisht dhe emocionalisht të rënë. Nëse është e mundur merrni disa ditë pushim nga puna ose merrni dikë që të mund të kujdeset

Gay Talese:Trump, një njeri egoist dhe i vrazhdë

May 25, 2018 0

Shkrimtari: «Sa hipokrizi kundër Trump. Është një President që po mban premtimet. I pëlqen njeriut të mesëm, që nuk bën asgjë interesante përveçse kur vret ndonjë apo vdes» «Amerika po përjeton një fazë hipokrizie që

Si do jetë moti, e shtunë 26 maj

May 25, 2018 0

Të gjithë ju që dëshironi të shkoni në plazh ose në një piknik në natyrë, mund të realizoni planet tuaja pa u shqetësuar për motin, pasi koha do të jetë me diell dhe me temperatura

Cui bono?

May 25, 2018 0

Nga Veton Surroi Si i shfaqi kriza me kimikate pasojat e mungesës së një sistemi. 1. Sekretarja e Shtetit, Madeleine Albright, më pyeti një herë se si shkonte puna në Kosovë nën protektorat ndërkombëtar dhe

Zbulohet pse janë zënë vëllezërit Berisha

May 25, 2018 0

I ftuar në emisionin “Rudina” Robert Berisha, bashkëshorti i këngëtares Nora Isterefi ka sqaruar gjithçka në lidhje me zënkën e tij me të vëllanë, Patris Berisha dhe bashkëshorten e këtij të fundit Tuna. Roberti ka

Horoskopi i datës 26 maj 2018

May 25, 2018 0

Dashi Sot do jeni në humor më të mirë dhe të gatshëm t’i dëgjoni me kujdes ato që kanë për të thënë të tjerët. Nëse keni një lidhje qëndroni sa më gjatë me partnerin dhe

Lista/ 16 ushqimet që po na vrasin ngadalë

May 25, 2018 0

A e dini se ka ushqime që i konsumoni çdo ditë dhe që po na vrasin ngadalë? Shumica prej nesh kanë një numër të këtyre ushqimeve në menunë e përditshme, por nëse i kombinoni të

Çfarë e pret Donald Lu!

May 25, 2018 0

Nga Dritan Hila Një ndër gjërat zbavitëse të Shqipërisë është mendësia prej province që kanë banorët e saj për të interpretuar politikën botërore. E përshkruan Edit Durham në një darkë në Mirditë , kur fshatarët

1 2 3 139