02:08 - 23 Janar, 2019

Arkiva Mujore Mars 2018

Leonora Jakupi përlotet përballë nënës që humbi fëmijët në luftë

Leonora Jakupi ishte e ftuara surprizë mbrëmjen e sotme në programin “Dua të të bëj të lumtur”, për nënë Ferdonijen. Ashtu si nënë Ferdonija...

Video/ Brenda shtëpisë luksoze të Besit e Xhensilës

Moderatori Ardit Gjebrea ka shpërndarë një video në rrjetet sociale brenda shtëpisë së Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt. Edhe pse videoja është e shkurtër aty...

Ngjela: Qeveria s’ka para, ja pse nuk jep dorëheqje Rama!

Avokati Spartak Ngjela përmes një postimi në facebook ka reaguar për protestën e sotme tek Rruga e Kombit, dhe ka shkruar se arsyet se...

Divorcohen pas 34-vitesh, vajza i lutet nënës që të kthehet me babain

Edhe mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit solli emocione të forta, madje na bëri dëshmitarë të një...

Jonida Shehu: Ja si e përjetova largimi nga Tch!

Largimi i Jonida Shehut nga Top Channel ku e shihnim çdo pasdite u shoqërua me vëmendje të madhe mediatike. E ftuar në emisionin “Mos i...

Berisha ka dy fjalë për Ramën: Leri turfullimet dhe hiq taksën se të...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka reaguar për të disatën herë për protestën e ditës së sotme në Kukës, kundër taksës...

Rudina Xhunga flet pa doreza për Ilva Taren e Sonila Meçon

Rudina Xhunga ishte e ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi. Karriera e saj 20 vjeçare dhe raportet me zonjat...

Kuksianët që i morën frymën Ramës

Nga Andi Bushati Edi Rama ishte për të ardhur keq. Përtej kërcënimeve boshe kundër ushtruesve të dhunës, përtej gafurrjes për zbatimin e ligjit, sot para...

Amaris i kërkon Erginit që ta ketë më shumë shoqe

Amarisi, Ergini dhe Ana ishin tre personazhet e historisë së parë që hapën puntatën e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur”....

Dhjetëra furgonë policie drejtë Kukësit, a priten arrestime?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në facebookun e tij, ku shihen dhjetëra furgonë policie që janë nisur nga Tirana drejt Kukësit. Forcat e...

Asgjë e re nga politika në Kalimash

Nga Mero Baze Një grup qytetarësh të zemëruar me taksën në tunelin e Kalimashit, sulmuan dhe shkatërruan vend-pagesat e taksës, pas një proteste të organizuar...

Rama ka një mesazh të fortë për të gjithë ata që merren me...

Kryeministri Rama është shfaqur mbrëmjen e sotme në një konferencë për media duke folur për protestën e ditës së sotme në Kukës. Pas konferencës pati...

Opozita apel Ramës: Tërhiq forcat me të cilat ke rrethuar Kukësin

Kreu i Partisë Demokratike  Lulzim Basha në një deklaratë për media pas takimit me LSI, ka reaguar edhe një herë për situatën e ditës...

Protesta në Kukës, Avokati i Popullit: Do të hetojmë të gjithë procedurat e ndjekura...

Avokatja e Popullit përmes një deklaratë për media ka reaguar në lidhje me protestën e ditës së sotme në Rrugën e Kombit. Institucioni i Avokatit...

Rama tërhiqet: Do të ulemi me qytetarët e veriut për taksën e rrugës

Në një deklaratë për media kryeministri Edi Rama ka folur për protestën e ditës së sotme të qytetarëve kundër taksës së Rrugës së Kombit. Rama...