11:30 - 19 Janar, 2019

Arkiva Mujore Nentor 2017

Bllokim i autostradës dhe rrugës së Ndroqit, ja si të shkoni nga Durrësi në...

Policia ka njoftuar se autostrada Tiranë-Durrës është e bllokuar në të dy krahët e saj për shkak të përmbytjeve. Gjithashtu policia ka njoftuar se edhe...

Përmbytjet/ Policia jep detajet e situatës në vend, ja rrugët e pakalueshme!

Policia e shtetit ka dhënë informacione paraprake për situatën e përmbytjeve në vend. Sipas policisë autostrada Tiranë-Durrës, është në të dyja krahët e pakalueshme. Situata deri...

Dibra në situatë kaotike. Shemben dy banesa

Edhe Dibra është përfshirë nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut. Reshjet e shiut kanë shembur dy banesa në fshatin Arap të...

Del nga shtrati lumi Zezë, përmbyten 3 lagje në Fushë-Krujë

Situatë të rëndë nga përmbytjet po kalon edhe Fushë-Kruja. Mësohet se nga reshjet e shumta të shiut, ka dalë nga shtrati lumi Zezë duke përmbytur...

Foto e Video/ Ministri Gjiknuri në autostradën e shndërruar në lumë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka zbritur në terren, konkretisht në autostradën Tiranë-Durrës, për të ndjekur nga afër situatën e përmbytjeve. Gjiknuri deklaroi...

Video/ Brenda City Parkut të përmbytur, njerëzit presin të evakuohen

Situatë e rëndë me përmbytjet paraqitet edhe në Qendrën Tregtare  City Park në autostradën Tiranë-Durrës, ku oborri dhe kati i parë janë përmbytur pothuaj...

Situatë alarmante në vend/ 4 familje thirrje për ndihmë në Golem. Në Fushë Krujë...

Shqipëria po përballet me një situatë të rëndë pasi reshjet e shiut kanë përmbytur disa zona, duke bërë që situata në terren të jetë...

Ushtria shpëton 13 persona në Kamëz, shkon në 1.5 metër niveli i ujit

13 persona janë shpëtuar në Valias të Kamzës nga ushtria, pasi zjarrfikësja kishte ngelur në ujë i cili kapte nivelin 1.5 metër. Forcat e Armatosura...

Përmbytja e nënstacionit/ Ja zonat pa energji elektrike në Tiranë

OSHHE ka dhënë informacion lidhur me zonat e mbetur pa energji elektrike si pajojë e përmbytjes së nënstacionit elektrik në Kashar. Operatori i Shpërndarjes së...

Përmbytet kati i parë i qendrës tregtare City Park, 100 persona të bllokuar në...

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare City Park, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi. Nga të...

Gjendja në aeroportin e Rinasit, TIA bën një njoftim të rëndësishëm

Edhe aeroporti "Nënë Tereza" në Rinas u prek nga situata e rënduar për shkak të rreshjeve të shumta dhe përmbytjeve duke pësuar shkëputje të...

Situata përkeqësohet në Tiranë, ja si janë përmbytur këto zona!

Reshjet intensive në të gjithë vendin dhe në Tiranë kanë shkaktuar përmbytje dhe incidente të rënda. Sipas meteorologëve situata do të përkeqësohet më shumë...

Jepet alarmi nga parashikuesit e përmbytjeve: Nesër lumi Vjosa del nga shtrati

Klodian Zaimi, parashikues i përmbytjeve në Institutin e Gjeoshkencave, paralajmëron se nesër në mesditë Vjosa të dalë nga shtrati duke sjellë përmbytje. “Deri tani kemi...

Whatsapp bllokohet për 60 minuta në të gjithë botën, miliona përdorues në panik

Miliona përdorues të Whatsapp në të gjithë botën janë ndjerë në panik pasi ky aplikacion ka rënë në të gjithë botën, për 60 minuta. Duke...

Emergjencat Civile të Kryeministrisë: Pritet përkeqësim i motit, ja ku duhet të keni kujdes!

Emergjencat Civile të kryeministrisë, në një njoftim për mediat kanë lajmëruar se situate e motit në vend pritet të përkeqësohet. “Në bazë të parashikimeve të...