12:23 - 19 Janar, 2019

Arkiva Mujore Prill 2017

Frymëzohuni nga këto modele fantastike të dhomave të gjumit

Po planifikoni të ridekoroni dhomën tuaj të gjumit? Ky post do t’ju frymëzojë me siguri. Sepse keni një listë të gjerë fotosh me dhoma...

Sherr në shtëpi mes Damianos dhe Danielit

Reagimi i Damianos pasi Danjeli tregoi kë kishte nominuar këtë javë, nuk kaloi pa debat mes dy djemve. Musa ngacmon Damianon duke i thënë...

Petrit Vasili me bashkëshorten dhe Ilir Metën për jetë nate, ja çfarë thotë për...

Ish-lideri i LSI-së Ilir Meta dhe Petrit Vasili që javën tjetër merr në dorë drejtimin e partisë, pas zhvillimeve të rëndësishme politike dhe personale,...

Ndriçim Xhepa: E gjithë jeta jonë ishte propagandë. Ja pse jemi sot në pozicionin...

Me të folmen tiranase e pa teklif, diku-diku me fjalë të pa “lustruara”, me natyrën babaxhane, Ndriçim Xhepa prezanton rolin e tij të fundit...

DOSSIER/ 9 Presidentët e Shqipërisë, sa qëndruan në detyrë dhe për çfarë mbahen mend

Nga Roland Qafoku presKur në vitin 1925, Ahmet Zogu u zgjodh president, Shqipëria po ecte, dalëngadalë, në një shtet presidencial, me model SHBA-në: Një president...

Emigranti e kërcënon duke i kërkuar lekë dhe seks, nëna e dy fëmijëve e...

Miqësia virtuale në rrjetet sociale në internet mes një emigranti shqiptar në Greqi dhe një gruaje të martuar në një qytet bregdetar në Shqipëri...

The Economist: PS-LSI, pushtetin pas zgjedhjeve

Revista prestigjoze “The Economist” komenton me tone optimiste situatën ekonomike në Shqipëri. Në raportin periodik për tremujorin e parë të vitit, “Intellicence unit”, njësia...

Çfarë tha Anika Dokle, për heqjen e babait nga listat e PS

Vajza e deputetit Namik Dokle ka komentuar daljen e babait të saj nga listat  zgjedhore, nëpërmjet një statusi në facebook. Në shkrim ajo shprehet...

Pse as Lulzim Basha, nuk e nxjerr dot nga çadra, Lulzim Bashën?

Partia Demokratike po rrezikon të mbetet përfundimisht jashtë zgjedhjeve, falë të vetmes aftësi që ka Lulzim Basha, që ti gënjejë të gjithë të interesuarit...

Big Brother/ Damiano jep parashikimin e tij: Ja kush del këtë herë!

Olsi i shpëtoi nominimit të javës së kaluar, por sërish ai përfundoi në nominim këtë javë dhe Damiano shprehet se do ta nxjerrë atë...

Shpikja e re, telefonat inteligjente që detyrojnë trupin të trajtojë diabetin

Shkencëtarët kanë përdorur një telefon inteligjent për të kontrolluar aktivitetin e qelizave jetësore brenda kafshës. Një ndërthurje e biologjisë me teknologjinë është përdorur për...

Pronari i Big Market, i zë vendin botuesit të njohur, në listat e PS

Ish botuesi i njohur Fatmir Toci, per herë te parë, pas 8 vitesh, nuk do të jetë në listën e socialistëve të Vlores. Toci...

Blushi mesazh për kolegët që ngelën jashtë listës së PS: E keqja është e...

Ben Blushi kreu i LIBRA-s  ka shkruar një mesazh për kolegët socialistë që ngelën jashtë listave të kandidatëve për deputetë gjatë zgjedhjeve të 18...

PROJEKSIONI / Sa mandate do fitojnë PS dhe LSI në 18 qershor

Nga Afrim Krasniqi Me regjistrimin në zgjedhje të partive të koalicionit qeveritar dhe të partive të tjera të vogla, si dhe me bojkotimin e zgjedhjeve...

Ish banori i Big Brother sulmon Encën: I paske bërë zbor fastfood-it

Valter Kolnikaj njihet për statuset thumbuese ndaj vipave shqiptarë. Së fundmi ai ka vënë në fokus këngëtaren e  njohur, Enca Haxhia. Ish banori i...