20 qytetet me njerëzit më të shëndetshëm në botë!

Numbeo publikon një studim të indeksit të shëndetit të qyteteve. Dritare.net ju sjell këto 20 qytete që kanë një popullsi të shëndetshme./M.S-Dritare.net

20-Vjenë, Austri

19-Mangalore, Indi

18- Bruksel, Belgjikë

17- Tokjo, Japoni

16- Madrid, Spanjë

15- Hagë, Hollandë

14- Brisbanë, Australi

13- Edinburg, Mbretëri e Bashkuar

LEXO DHE :  Qeveri tranzitore në Shqipëri? Ja si përgjigjet Fleckenstein!

12- Leds, Mbretëri e Bashkuar

11- Mineapolis, Amerikë

10- Bangkok, Tajlandë

9-Bursa, Turqi

8- Hamilton, Kanada

7- Glasgow, Mbretëri e Bashkuar

6- Taipei, Tajvan

5- Valencia, Spanjë

4- Mynih, Gjermani

3- Canberra, Australi

2- Chiang Mai, Tajlandë

1- Seul, Kore e Jugut

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.