17 hile brilante, që do ju lehtësojnë ditën

 

Çdo gjë që na rrethon, mund ta modifikojmë dhe ta përdorim në një mënyrë më të lehtë. Vazhdojnë të shpiken hile e truke nga më të ndryshmet dhe të dobishmet dhe disa nga këto, dritare.net dëshiron t’i ndajë me ju.

1. Një gomë shkollore e pastron shumë mirë kamerën e celularit.

 

2.  Letra e shënimeve pastron tastierën e kompjuterëve, në mënyrë efektive.

 

3. Kjo pajisje, kontrollon rrjedhën e ajrit në kondicioner.

 

4. Kur në një vend nuk lejohen birrat, ja zgjidhja!

 

5. Problemi me kabllot  është vërtet shqetësues, por me rulet e letrave higjienike  problemi zgjidhet lehtësisht.

 

6. Nëse nuk keni këllëf jastëku ta pastër, përdorni bluze.

 

7. Ju mund të bëni një llambë shumë të mirë, me një shishe ujë dhe një elektrik.

 

8. Mund të krijoni një sanduiç të shijshëm, nëse bëni bashkë dy copa pice.

 

9. Në tavën e kekut mund të krijoni një mbajtëse salcash.

LEXO DHE :  Shkëlzen Berisha e paditi, Gjykata e Tiranës dënon ish-juristin e CEZ

 

10. Nëse nuk keni një mbajtëse për ëmbëlsira, përdorni shkopinjtë e barbecue.

 

11. Për ata që janë lodhur duke pastruar qime të vogla nga lavamani, përdorni një qese plastike mbi lavaman.

 

12. Për të mbajtur ujin e freskët për 5 orë, mbusheni 1/5 me ujë dhe vendoseni në ngrirje në një anë. Pasi të ngrijë, mbusheni me ujë.

 

13. Vendoseni freskuesen në tavan, dhe ajri i freskët do qarkullojë në të gjithë dhomën.

 

14. Nëse nuk keni një thikë djathi, përdorni një qërues perimesh.

 

15. Shkruajeni datën e skadimit mbi çdo produkt që blini, që të mos harroni kur skadojnë.

 

16. Si të mbroheni nga akullorja e shkrirë.

 

17. Një paketim patatinash mund të bëhet mbajtës tableti.

 

18. Një trapan është arma më e mirë kundër vaskave të pista./E.B-dritare.net

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.