10 vendet më të mira për studim!

Studimi jashtë vendit është një nga gjërat më të rëndësishme që mund të bëni. Nëse do tju jepet  mundësia,ju  do të keni  mundësinë të njihni njerëzit, gjuhën dhe kulturën e një vendi tjetër, si dhe të bëni miq të rinj dhe të udhëtoni në vende të cilat kurrë nuk do të keni menduar të shkoni. Dritare.net ju sjell 10 vendet më fantastike që ju mund të shkoni për të studiuar./M.S-Dritare.net

LEXO DHE :  SHBA masa të rrepta, bllokon asetet ruse

10.Varshavë, Poloni

9.Monterej, Meksikë

8.Tomsk, Rusi

Oksana_Shmatok / Shutterstock

7.Berlin, Gjermani

fantastic cities for studying abroad

6.Seul, Kore e Jugut

DiegoMariottini / Shutterstock fantastic cities for studying abroad

5.Montreal, Kanada

fantastic cities for studying abroad

4.Brno, Republika Ceke

fantastic cities for studying abroad

3.Regensburg, Gjermani

fantastic cities for studying abroad

2.Buenos Aires, Argjentinë

fantastic cities for studying abroad

1.Coventry, Mbretëria  e Bashkuar

fantastic cities for studying abroad

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.